Мінфін представив проект податкової реформи
Мінфін представив проект податкової реформи

Міністерство фінансів представило громадськості проект податкової реформи. Про це йдеться в пояснювальній записці до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», передають Українськi Новини.

Проект передбачає створення фінансової поліції замість податкової міліції. Контролювати діяльність фінансової поліції буде Міністерство фінансів.

Також проект податкової реформи запроваджує поняття «електронний кабінет платника податків».

У документі зазначається, що плани проведення податкових перевірок будуть оприлюднені на сайті Мінфіну. При цьому перевірка проходитиме 30 днів, а попереджати про перевірку будуть за 15 робочих днів замість 10. Крім того, до Мінфіну переноситься база даних Державної фіскальної служби.

Мінфін займатиметься адмініструванням податків, реєстрами відшкодування ПДВ, обліком платників податків. ДФС надаватиме консультації в усній формі, а Мінфін – в письмовій або електронній.

Згідно з документом, залишиться незмінною ставка податку на прибуток (18%), акцизу на алкоголь і тютюнові вироби.

При цьому буде запроваджена нова ставка податку на доходи фізосіб (ПДФО) – 10% від мінімальної заробітної плати для тих, хто займається індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем. Фактично з’явиться нова категорія платників податків – фізособи, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем з річним обсягом доходу до 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Також запропоновано об’єднати два реєстри відшкодування ПДВ в один.

Проект передбачає збільшення розміру добових за кожен день закордонного відрядження – з 0,75 розміру мінімальної заробітної плати до 40 євро.

Також пропонується збільшити штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 50% ПДВ.

Нагадаємо, Міністерство фінансів розраховує на розгляд Верховною Радою податкової реформи восени.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ