вибори
Охендовський запевнив, що підкуп голосів у Дніпропетровську розслідують

Територіальні виборчі комісії встановили результати другого туру виборів мерів у всіх містах, крім Кіровограда. Про це повідомив голова ЦВК Михайло Охендовський, передає РБК-Україна.

«На сьогоднішній день у 28 з 29 міст результати виборів міських голів встановлені територіальними виборчими комісіями», – заявив Охендовський. За його словами, досі не встановлені результати виборів міського голови Кіровограда. Разом з тим Охендовський висловив надію, що до 24:00 п’ятниці, 20 листопада, результати виборів будуть встановлені, оскільки, згідно чинного законодавства, у виборчкому є п’ять днів на встановлення результатів. Оголошення результатів виборів міського голови Кіровограду тривалий час затримувалось через раптову хворобу голови Кіровської територіальної виборчої комісії Володимира Глухого.

Зазначимо, в штабі кандидата в мери від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Андрія Райковича вже заявили про перемогу на виборах, посилаючись на копії протоколів з дільниць. Разом з тим, у штабі самовисуванця Артема Стрижакова стверджують, що, за їхніми попередніми підрахунками, у Кіровограді перемагає саме їхній кандидат.

Крім того, очільник Центральної виборчої комісії має намір звернутися до правоохоронних органів щодо перевірки фактів, наданих міжнародними офіційними спостерігачами, які можуть свідчити про масовий підкуп виборців у другому турі виборів мера Дніпропетровська, який відбувся 15 листопада. Він повідомив, що до ЦВК звернулися міжнародні спостерігачі від литовської організації «Політична ініціатива», які надали факти, які можуть свідчити про масовий підкуп виборців. Зокрема, вони представили матеріали про те, що біля виборчих дільниць люди з плакатами «Громадянська ініціатива «Голосуй!» робили позначки на іменних запрошеннях, які їм пред’являли виборці.

За даними спостерігачів, такі люди стояли практично біля всіх виборчих дільниць, і за їхньою оцінкою, у схемі масового підкупу виборців могли бути задіяні близько 80 тис. осіб. Спостерігачі повідомили, що правоохоронні органи відмовилися реагувати на їхні звернення з приводу цього порушення. Охендовський заявив, що це звернення має стати предметом розслідування правоохоронних органів, а Генеральна прокуратура має розслідувати факти поведінки правоохоронців, які відмовилися реагувати на порушення. Він також повідомив, що до ЦВК надійшли 604 звернення громадян з цього самого приводу. ЦВК має намір розглянути ці звернення на засіданні, а також звернутися до правоохоронних органів.

Як повідомлялося, Київська міська територіальна виборча комісія на засіданні в ніч з 16 на 17 листопада оголосила, що кандидат від партії «УКРОП» Борис Філатов набрав найбільшу кількість голосів виборців у другому турі виборів мера Дніпропетровська. Згідно з оприлюдненим протоколом ТВК, за Філатова у другому турі виборів 15 листопада проголосували 184 874 виборців (52,3%). Його опонент – представник проросійського «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул отримав підтримку 158 752 виборців (44,9%).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Охендовський заявив, що ставити під сумнів законність дій міської виборчої комісії Кривого Рогу щодо встановлення результатів виборів міського голови у Центральної виборчої комісії підстав немає.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ