літак, авіакатастрофа
Деякі пасажири авіалайнера, що розбився на Синаї, дістали опіки

У російську і зарубіжну пресу потрапила інформація про те, що не всі пасажири авіалайнера A321, що розбився на Синайському півострові, дістали тільки травми, характерні для падіння з великої висоти. Приблизно у 20-25 загиблих пасажирів зафіксовано опіки й ушкодження вибухового характеру, пише The Times з посиланням на своє джерело, близьке до слідства, передає NEWSru.com.

Раніше російський телеканал LifeNews з посиланням на висновки судмедекспертів повідомив, що пасажири з хвостовій частині лайнера «Когалимавіа», який розбився в Єгипті, отримали «вибухові травми» й опіки до 90 відсотків поверхні тіла. Водночас ті, хто сидів у передній частині лайнера, отримали тупі травми грудної клітини й області живота і таза, множинні переломи верхніх і нижніх кінцівок і розриви внутрішніх органів. Смерть людей настала через гостру втрату крові, шок і відкриті черепно-мозкові травми.

Неназване джерело The Times також підкреслило, що вибухові травми виявлені далеко не у всіх загиблих. «Велика частина пошкоджень – це травми від тупого силового впливу, рвані рани і переломи, що відповідають картині падіння з величезної висоти», – наводить Inopressa слова співрозмовника. Те саме джерело розповіло виданню, що в тілах пасажирів знайдені якісь предмети дивного походження. Але слідчі знайшли цьому найбільш просте пояснення. «Хоча в тілах деяких жертв виявлена шрапнель, вважається, що це уламки літака, а не якогось об’єкта, який потрапив ззовні», – пояснив співрозмовник. За його словами, складається враження, що, коли тиск раптово виріс, з тіл була здерта шкіра. «Це наводить на припущення, що літак розвалився і швидко пішов на зниження», – підсумувало джерело.

За словами джерел LifeNews, авіакатастрофа могла статися через вибух паливних баків або спрацьовування невстановленого вибухового пристрою. Ділянки обгорілих тканин пасажирів вже відправили на аналіз. Їх досліджують на наявність слідів вибухівки.

Разом з тим, немає жодних підстав вважати, що літак був збитий зенітною ракетою, хоча і ця версія висувалася раніше. При первинному огляді непошкоджених фрагментів лайнера не було виявлено ніяких слідів від зовнішнього впливу і пробоїн. Проте, вибух міг прогриміти і на борту літака. На користь цього припущення говорить те, що, згідно розшифровкам записів чорних ящиків, нештатна ситуація на борту виникла раптово і розвивалася стрімко. За чотири хвилини до трагедії екіпаж вів звичайні переговори з авіадиспетчерами і говорив, що політ проходить нормально.

Представники Міністерства цивільної авіації Єгипту раніше піддавали ці висновки сумніву. Раніше багато говорилося про можливий вибух на борту авіалайнера. Зокрема, телеканал CNN повідомляв, що американський супутник зафіксував тепловий спалах у повітрі під час аварії А321.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, пошукову операцію на місці катастрофи А321 на півночі Синаю завершено. Про це заявив офіційний представник уряду Єгипту Хусам аль-Кавіш. Він озвучив основну версію причини авіакатастрофи: ймовірно, на борту сталася технічна неполадка.

Читайте: The New York Times: Тероризм чи гнітюча ситуація з авіабезпекою в Росії?

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ