контрабанда сигарет
Москаль заявив, що основним постачальником сигарет, які контрабандно вивозяться з України, є Львівська тютюнова фабрика

Представники ТСК щодо подій у Мукачевому минулого місяця мають намір 18-20 серпня поїхати на Закарпаття для вивчення нових обставин конфлікту. Про це повідомив член тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Валерій Пацкан, повідомляє прес-служба БПП.

«В ході роботи тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області, з’явилися нові факти. На 18-20 серпня представники ТСК запланували нове відрядження на Закарпаття для дослідження цих фактів та з’ясування деяких технічних обставин. Це, зокрема, стосується розбіжностей між інформацією прокуратури, СБУ та міліції Закарпатської області. Ми хочемо для себе з’ясувати всі обставини, щоби дати подіям 11 липня в Мукачевому політико-правову оцінку», – зазначив Пацкан.

За словами нардепа, ТСК вже відомо, що всі силові структури області заздалегідь знали про зустріч 11 липня представників «Правого сектору» з представниками народного депутата Михайла Ланьо. «Зараз ми хочемо зрозуміти, чому не була попереджена ця зустріч і чи є причиною конфлікту саме контрабанда. На нашу думку, в конфлікті з’являється ще одна сторона, і контрабанда – не основна причина конфлікту. Так, дійсно, переділ контролю над окремими ділянками кордону відбувався, але це не головне», – заявив Пацкан.

На початку вересня звіт про розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області буде представлено у Верховній Раді.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 липня внаслідок конфлікту бійців 1-го запасного батальйону «Добровольчого українського корпусу» (ДУК) «Правого сектора» з охороною народного депутата, екс-«регіонала» Михайла Ланьо («Воля народу») в Мукачевому Закарпатської області відбулася стрілянина.

За даними МВС, під час конфлікту в Мукачевому першими зброю на ураження застосували саме бійці «Правого сектора». А в «ПС» висувають на адресу силовиків аналогічні звинувачення. Президент України Петро Порошенко виніс події в Мукачевому на обговорення Воєнного кабінету РНБО, засідання якого відбулося 13 липня.

Причиною збройного зіткнення між «Правим сектором» та представниками депутата Верховної Ради Михайла Ланьо всі сторони конфлікту називають спроби перерозподілити контрабандні потоки на Закарпатті.

Нагадаємо, Порошенко призначив Москаля головою Закарпатської обласної державної адміністрації 15 липня. Очільник Закарпаття заявив, що основним постачальником сигарет, які контрабандно вивозяться з України, є Львівська тютюнова фабрика, і висловив переконання, що в українському законодавстві необхідно відновити кримінальну відповідальність за контрабанду підакцизних товарів.

Читайте: Москаль остаточно встановив «залізну завісу» для контрабандистів на Закарпатті

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ