International Traffic Signs
Нові правила дорожнього руху з бальною системою покарань набули чинності

У зв’язку з ухваленням закону «Про національну поліцію» було оновлено чинні акти законодавства, що стосуються відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху. Новими нормами запроваджується система відеофіксації порушень Правил дорожнього руху, система штрафних балів, а відповідальність за порушення ПДР закон покладає на власника автомобіля, йдеться в документі.

Так, у листопаді на дороги повинна повернутися фото- і відеореєстрація порушень. Де і коли будуть встановлені камери, ще невідомо. Разом з тим, при фото- і відеореєстрації власника автомобіля автоматично визнаватимуть винним. Тобто, не важливо, хто саме сидів за кермом у момент порушення. Відповідатиме власник автомобіля. Якщо ви не згодні з рішенням системи, вам доведеться оскаржувати його в суді. Інших варіантів не передбачено. Після того, як камера зафіксує правопорушення, власникові автомобіля відправлять повідомлення про те, що його оштрафували, а також посилання на сторінку в Інтернеті, де він може подивитися відео або фото порушення. Штраф можна сплатити протягом 30 днів або оскаржити протягом 10 днів.

Крім того, в листопаді також почне діяти бальна система покарань. Наприклад, якщо водій перевищить швидкість – це автоматично зафіксує камера спостереження за дорожнім рухом. Потім система відправить дані співробітнику поліції, який, у свою чергу, повинен визначити власника автомобіля і протягом трьох днів вислати йому інформацію про те, що з нього зняли бали за порушення правил дорожнього руху. Якщо ж водій порушував правила занадто часто, і балів у нього не залишилося, то співробітник МВС повинен виписати грошовий штраф і теж відправити повідомлення. Разом з тим, балами можна буде розплатитися тільки, якщо порушення зафіксоване фото- і відеоприладами. У випадку, якщо порушника зупиняє поліцейський, балами розрахуватися можна.

У законі є перелік порушень, на які поширюється бальна система. За кожне з них зніматимуть за 50 балів. Якщо врахувати, що на рік обіцяють давати 150 балів, виходить, що їх вистачить рівно на три порушення.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Мінінфраструктури пропонує ввести обов’язкову перевірку технічного стану легкових автомобілів і причепів (зокрема, й приватних) починаючи з 2019 року, мототехніки – з 2022 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ