ЖКП
Кияни вже не в змозі платити за електрику за новими тарифами

Більше чверті жителів столиці, за даними «Київенерго», не заплатили в травні за електроенергію. Аналітики прогнозують накопичення неплатежів.

Після підвищення тарифів на електрику, яке набуло чинності з 1 квітня цього року, борги киян перед «Київенерго» почали зростати, повідомляють «Вєсті». Як розповіли виданню в прес-службі компанії, в травні городяни заплатили лише за 78% спожитої електроенергії, при цьому за аналогічний період минулого року, рівень оплати становив 102%. Одна з причин несплати – непомірно великі тарифи, які жителі не встигають сплатити.

У свою чергу, в «Київенерго» вважають, що частина боргів пов’язана з тим, що споживачі неправильно заповнюють платіжки. Зокрема, показники лічильника потрібно вказувати у квитанції за станом на 1-е число кожного місяця. Через це під час перевірки контролера можуть виникнути невідповідності, помилки в розрахунках і, як результат, борг. Крім того, в компанії радять оплачувати світло за фактичними показниками, а не за середніми, оскільки з часом можуть виникнути розбіжності.

Тим часом президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко прогнозує збільшення комунальних боргів у киян через підвищення тарифу на електроенергію. «Це лише перший етап підвищення тарифу на електрику. А загалом їх, нагадаю, заплановано п’ять, і в результаті тариф проти нинішнього підвищиться в чотири рази. І проблема з неплатежами буде лише зростати, оскільки середня зарплата в Києві, та й в Україні, зараз не росте», – констатує експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 1 квітня 2015 року в Україні набули чинності нові тарифи на житлово-комунальні послуги.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ