Рада схвалила у першому читанні новий Трудовий кодекс
Рада схвалила у першому читанні новий Трудовий кодекс

Верховна Рада ухвалила в першому читанні новий проект Трудового кодексу. За відповідне рішення проголосували 258 народних депутатів, пише Українська правда.

Автори законопроекту пояснили, що необхідність ухвалення Трудового кодексу спричинена тим, що усі трудові відносини на сьогодні регулюються радянським кодексом від 1971 року. Новий кодекс передбачає дотримання вже встановлених соціальних стандартів у царині праці. Кодекс має забезпечити недискримінацію працівників «з ознак статі, раси, політичних переконань та інших обставин». Закон запроваджує порядок укладення письмового трудового договору, його дії та припинення, уточнюються порядок оплати праці за різних обставин виконання робіт, відповідальність роботодавця за несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам та ін.

Як пояснила, виступаючи у Раді, депутат Людмила Денисова, у разі ухвалення закону в Україні усі трудові договори мають стати письмовими, що дозволить вивести зарплати з тіні. Якщо у роботодавця та працівника будуть неоднозначні трактування їхніх прав, то усі рішення муситимуть ухвалюватись на користь працівника.

Водночас, фракції Радикальної партії та «Батьківщини» розкритикували законопроект, заявивши, що його розробляв іще Янукович і він погіршує умови праці для працівників. До другого читання законопроект готуватимуть три тижні, а не два, як зазвичай. Крім того у комітету євроінтеграції, Мінюсту та МЗС є поправка, яка має розширити і уточнити антидискримінаційні норми, зокрема, щодо гендеру та сексуальної орієнтації.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ