Російський суд готує Савченко вирок на 25 років
Адвокати заявляють, що Савченко відпустять 31 грудня

Адвокат української льотчиці та нардепа Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що її можуть екстрадувати в Україну 31 грудня. Про це він заявив в ефірі hromadske.tv.

Адвокат зазначив, що після винесення вироку і проходження другої апеляційної інстанції можна буде говорити про застосування конвенції, що дозволить передати Савченко України. «Думаю, вони її 31 грудня вiдправлять додому», – повідомив Фейгін.

За його словами, «Кремль намагається отримати максимум дивідендів від ситуації з Савченко». Фейгін зазначив, що після передачі Савченко Києву пропаганда Росії зможе заявити, що «ми передали її для відбування покарання, а київська хунта відпустила вбивцю». «Суд – це один з поверхів авторитарної влади в РФ. Наївно вважати, що суди в Росії вільні. Немає вільних судів у Росії», – додав адвокат. При цьому амністія української льотчиці, за словами Фейгіна, малоймовірна.

В свою чергу, радник голови СБУ Юрій Тандіт упевнений в тому, що заяви російської сторони про готовність віддати Савченко Україні – чергова інформаційна кампанія влади РФ. Про це він заявив в ефірі телеканалу «112 Україна». «Ми уважно стежимо за заявами слідчого управління і тих людей, які уповноважені з боку РФ ухвалювати рішення. Розуміємо, що рішення ухвалюватиме їхній президент, і він веде справу кожного з наших, фактично, заручників. Ми розуміємо, що розігрується певний сценарій, чергова інформаційна кампанія», – сказав Тандіт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 1 жовтня у Міністерстві юстиції РФ заявили про можливість розгляду питання екстрадиції Савченко до України після винесення їй вироку. При цьому у російському відомстві заявили, що питання можливої видачі Савченко Україні після винесення неї вироку може обговорюватися за обов`язкової умови визнання Україною рішення російського суду, а також гарантій покарання засудженої на батьківщині.

Читайте: Суд над Савченко: льотчиця розповіла, що не вміє коригувати артстрілянину

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ