Новорічний подарунок від Кремля: Савченко можуть відпустити 31 грудня

Російський суд готує Савченко вирок на 25 років
Адвокати заявляють, що Савченко відпустять 31 грудня

Адвокат української льотчиці та нардепа Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що її можуть екстрадувати в Україну 31 грудня. Про це він заявив в ефірі hromadske.tv.

Адвокат зазначив, що після винесення вироку і проходження другої апеляційної інстанції можна буде говорити про застосування конвенції, що дозволить передати Савченко України. «Думаю, вони її 31 грудня вiдправлять додому», – повідомив Фейгін.

За його словами, «Кремль намагається отримати максимум дивідендів від ситуації з Савченко». Фейгін зазначив, що після передачі Савченко Києву пропаганда Росії зможе заявити, що «ми передали її для відбування покарання, а київська хунта відпустила вбивцю». «Суд – це один з поверхів авторитарної влади в РФ. Наївно вважати, що суди в Росії вільні. Немає вільних судів у Росії», – додав адвокат. При цьому амністія української льотчиці, за словами Фейгіна, малоймовірна.

В свою чергу, радник голови СБУ Юрій Тандіт упевнений в тому, що заяви російської сторони про готовність віддати Савченко Україні – чергова інформаційна кампанія влади РФ. Про це він заявив в ефірі телеканалу «112 Україна». «Ми уважно стежимо за заявами слідчого управління і тих людей, які уповноважені з боку РФ ухвалювати рішення. Розуміємо, що рішення ухвалюватиме їхній президент, і він веде справу кожного з наших, фактично, заручників. Ми розуміємо, що розігрується певний сценарій, чергова інформаційна кампанія», – сказав Тандіт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 1 жовтня у Міністерстві юстиції РФ заявили про можливість розгляду питання екстрадиції Савченко до України після винесення їй вироку. При цьому у російському відомстві заявили, що питання можливої видачі Савченко Україні після винесення неї вироку може обговорюватися за обов`язкової умови визнання Україною рішення російського суду, а також гарантій покарання засудженої на батьківщині.

Читайте: Суд над Савченко: льотчиця розповіла, що не вміє коригувати артстрілянину

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ