У єврозоні запроваджують нову банкноту номіналом 20 євро
У єврозоні запроваджують нову банкноту номіналом 20 євро

Центробанки країн єврозони з 25 листопада починають вводити в обіг нові банкноти номіналом 20 євро. Нова купюра вирізнятиметься посиленим захистом проти фальшування. Зокрема, вона матиме прозоре «віконце», в якому розміщуватиметься зображення міфічного образу Європи, передає Deutsche Welle.

Поступово в обіг планують пустити 4,3 мільярда банкнот. При цьому старі банкноти з обігу виводитимуть теж поступово. В Європейському центробанку (ЄЦБ) сподіваються, що процес відбудеться без ускладнень, бо виробники і оператори автоматів, які приймають купюри, мали можливість відповідно підготуватися. За словами члена дирекції ЄЦБ Іва Мерша, зроблено все якнайкращим чином, аби підготувати введення нової «двадцятки». Під час введення в обіг нової банкноти номіналом 5 євро у травні 2013 року спочатку виникли певні проблеми: споживачі не могли оплатити, наприклад, квитки в автоматах, оскільки їхнє програмне забезпечення не було вчасно змінено.

Наступним кроком в ЄЦБ планують оновити банкноту номіналом 50 євро, однак рада головної фінансової інституції Єврозони поки що не встановила конкретної дати впровадження нової купюри.

Читайте: У Латвії можна розрахуватися «єврокотами»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ