Майбутній Генсек НАТО заявив, що проблему з біженцями можна вирішити
Майбутній Генсек ООН заявив, що проблему з біженцями можна вирішити

Новопризначений Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш, який офіційно вступить на посаду 2017 року, виступив за розподіл біженців у всьому світі. Про це інформує DW.

«Саме зараз перш за все необхідно бути терпимим та співчувати тим людям, які все втратили. До того ж, війна вплинула не лише на тих, хто був змушений тікати, а й на тих, хто пропонує притулок та захист біженцям», – заявив Антоніу Ґутерреш ще під час перебування на посаді прем’єр-міністра Португалії.

На думку майбутнього Генсека ООН, такі країни як Ліван, Туреччина чи Йорданія повинні бути звільнені від величезного тиску кризи біженців. Також він навів приклад 1970-х років, коли світова спільнота допомагала біженцям із В’єтнаму. «Нам необхідна масштабна та ефективна система розподілу біженців. Не тільки в Європі, але і в Північній та Латинській Америці, Австралії».

Крім того, Ґутерреш виступає за «зміну менталітету» Організації Об’єднаних Націй. Він вважає, що ООН має докладати значно більше зусиль задля запобігання криз: «Дипломатія має запобігати конфліктам, але ми мусимо також сприяти умовам життя, безпеці та дотриманню прав людини, а також обмежувати наслідки зміни клімату».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ