Павло Жебрівський
Павло Жебрівський

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський вважає, що в разі невиконання російсько-терористичними військами Мінських домовленостей Україна має влаштувати короткочасну економічну блокаду окупованих територій та силовим шляхом повернути їх під контроль центральної влади. Про це він розповів у майже 9-хвилинному інтерв’ю телеканалу «France 24» та газеті «Le Figaro», відеозапис якого 20 червня 2015 року було розміщено на YouTube.

«Якщо насправді з того боку не буде виконання цих умов (Мінських домовленостей, – ред.), ми повинні швидко здійснити блокаду, а потім фактично силовий варіант для відновлення контролю української влади над усією Донецькою областю», – заявив Жебрівський.

За його словами, ключовою метою його адміністрації є відновлення довоєнних кордонів України, а економічна блокада або її відсутність повинні вкладатися в стратегічний план, який має ухвалити центральне керівництво. «Економічна блокада може допомогти в цій стратегії, щоби люди усвідомили: насправді Росії та частина Донбасу не потрібна. І люди повинні зрозуміти, що тільки життя в єдиній Україні є запорукою їх благополуччя, запорукою правопорядку», – зазначив голова ДонОДА.

При цьому Жебрівський додав, що рішення щодо будь-якої блокади може ухвалюватися лише в Києві. «Наше завдання зовсім інше – це наведення порядку, це інфраструктурні проекти, це нормальне життя тут. Наше завдання цивільної адміністрації – зробити, щоби життя тут абсолютно разюче відрізнялася від життя там (на контрольованій бойовиками території, – ред.). Це моє завдання, і я це виконую», – підкреслив він.

Нагадаємо, що під тимчасовим контролем російської сторони й терористичних угрупувань перебуває Донецька агломерація, що включає у себе міста Донецьк, Макіївка, Горлівка й прилеглі до них менші населені пункти.

Активне просування українських військ зупинилося наприкінці літа–на початку осені 2014 року на околицях Донецька, після чого було підписано Мінські домовленості.

Нагадаємо, 11 червня Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з візитом у Маріуполі, представив нового голову обласної державної адміністрації Донецької області – Павла Жебрівського. На початку червня уряд вніс Президенту подання щодо звільнення голови Донецької ОДА Олександра Кіхтенка. Новий очільник запропонував звільнити більшість заступників свого попередника.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ