Гарбуз
У Мережі є відео, де Гарбуз російським ЗМІ заявляв, що «українці та росіяни – єдиний народ»

Новопризначений голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз підпадає під закон про люстрацію. Про це повідомляє прес-служба «Громадського люстраційного комітету».

Зазначається, що під час Революції Гідності Гарбуз працював головою Міловської районної державної адміністрації Луганської області та не звільнився з посади за власним бажанням. Його прізвище внесено до Реєстру осіб, які підлягають люстрації.

«При цьому у разі наявності у Гарбуза статусу учасника АТО люстраційні заборони до нього не застосовуються. Проте президент під час призначення не надав жодних роз’яснень щодо наявності чи відсутності у нього імунітету від люстрації», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент України Петро Порошенко указом від 29 квітня звільнив Георгія Туку з посади голови Луганської обласної державної адміністрації та призначив новим очільником Луганської області нардепа фракції «БПП» Юрія Гарбуза.

Гарбуз довгий час керував приватним фермерським господарством. Після Помаранчевої революції за квотою БЮТ був призначений головою Марківської РДА на Луганщині. Пізніше був обраний головою Марківської райради та очолював райраду до 2010 року.

Він був єдиним представником демократичних сил, який виграв вибори на Луганщині. У січні 2014 року Юрій Гарбуз указом Віктора Януковича був призначений головою Міловської райдержадміністрації Луганської області. Проте вже в квітні 2014 р. Олександр Турчинов його звільнив. Був радником екс-голови Луганської ОДА Ірини Верігіної.

На парламентських виборах 2014 року Гарбуз переміг на окрузі №114, на якому балотувався як самовисуванець, набравши 25,56% голосів. Увійшов до фракції «БПП».

Зауважимо, що в Мережі є відео, датоване ще 2009 роком, на якому Гарбуз у новинах російських ЗМІ заявляв, що «українці та росіяни – єдиний народ».

Тоді ще Гарбуз очолював райадміністрацію в Марківському районі Луганської області. У сюжеті йшлося про те, що він є генерал-хорунжим українського козацтва і займає позицію єднання росіян і українців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ