Fitch знизило рейтинг Британії через Brexit
Жителі Лондона здебільшого проголосували за збереження членства Великої Британії в ЄС

Мер Лондона Садік Хан вимагає від влади Великої Британії більшої автономії для столиці країни. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на британський інформаційний портал Сіті АМ.

«Хоч як мені подобається ідея міста-держави в Лондоні, я сьогодні серйозно не кажу про незалежність. Але від імені всіх лондонців я вимагаю більшої автономії для того, щоби захистити економіку Лондона від прийдешньої невизначеності, для того, щоби захистити міжнародний бізнес, що працює тут, для того, щоби захистити наші робочі місця, добробут і процвітання. Завдання полягає в тому, щоби залишитися в межах єдиного ринку», – сказав він.

Мер британської столиці нагадав, що жителі Лондона здебільшого проголосували за збереження членства Британії в ЄС, тому Лондон повинен мати право голосу на переговорах про вихід країни з ЄС.

Тим часом прем’єр-міністр країни Девід Кемерон заявив, що повторного референдуму щодо членства острівної держави в ЄС не буде. Також  він закликав депутатів не блокувати вихід королівства з ЄС – адже за це проголосувала більшість британців.

Євросоюз, у свою чергу, закликає Лондон не баритися і якнайшвидше запровадити у дію 50 статтю Лісабонської угоди – основного нормативного документа Європейського Союзу. Саме тут передбачено процедуру виходу з ЄС.

Як саме виглядатиме процедура виходу з Євросоюзу, вирішуватиме спеціальна урядова комісія у Лондоні. А новий прем’єр буде відповідальним за її впровадження у дію в межах 50 статті.

Водночас, британці намагаються адаптуватися до нових реалій. Британський фунт продовжує падіння, разом з ним і світові фондові ринки. Нестабільна і політична ситуація. Подали у відставку кілька міністрів тіньового уряду із опозиційної Лейбористської партії. Свого лідера Джеремі Корбіна вони звинувачують у провалі кампанії проти виходу із Євросоюзу. Тисячі британців, прагнучи залишитися у ЄС, масово подають заявки на отримання громадянства Ірландії.

Довідка: Садік Хан – британський політик-лейборист пакистанського походження, що виграв вибори мера Лондона насамперед завдяки голосам мусульман, кількість яких у британській столиці становить 13%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ