rumen-radyev
Згідно з даними екзит-полів, на виборах у Болгарії перміг генерал-майор у відставці Румен Радєв

Згідно з даними екзит-полів, перемога в другому турі президентських виборів у Болгарії дістанеться висуванцю від Болгарської соціалістичної партії, генерал-майору у відставці Румену Радєву, повідомляє Укрінформ.

«Згідно з результатами опитувань на виході з виборчих дільниць, за Румена Радєва і кандидата на посаду віце-президента Іліяну Йотову проголосували 58,1% виборців, а за Цецку Цачеву – 35%», – повідомили організатори екзит-полу – компанія «Альфа Рисерч».

Майже не відрізняються і результати іншого екзит-полу, проведеного компанією «Геллап»: за Радєва проголосували 58,5%, за Цачеву – 35,7%.

Радєв заявив, що має намір домагатися скасування антиросійських санкцій: «Для мене важливий діалог і консенсус. Вже багато держав висловилися за скасування санкцій проти Росії. Президент повинен бути активною фігурою і саме такою постаттю я маю намір стати. Буду тісно співпрацювати з урядом для скасування антиросійських санкцій».

Він зазначив, що під час свого президентського мандата хотів би мати діалог з президентами США і Росії, додавши, що «новообраний президент США Дональд Трамп заявив про готовність до діалогу з Росією».

Варто зазначити, що прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, представник партії ГЄРБ («Громадяни за європейський розвиток Болгарії»), в неділю подав у відставку.

«Раніше він заявляв, що зробить це, якщо перемогу у другому турі президентських виборів у країні не здобуде голова болгарського парламенту з партії ГЄРБ Цецка Цачева», – зазначає DW.

Нагадаємо, 13 листопада, у Болгарії пройшов другий тур президентських виборів: на пост президента претендували висуванець Болгарської соціалістичної партії, генерал-майор у відставці Румен Радєв і представниця правлячої партії ГЄРБ (Громадяни за європейський розвиток Болгарії), спікер Народного зібрання (парламенту) Цецка Цачева.

Читатйте: Прокремлівський кандидат переміг на президентських виборах у Молдові

БЕЗ КОМЕНТАРІВ