Ôîòî Áîðèñà Êîðïóñåíêî 23-26.11.2006 Ãîðîä Îäåññà
Україна планує збудувати новий порт на Чорному морі

Міністерство інфраструктури ініціює проект із будівництва нового порту, що спеціалізується на рейдовому перевалюванні вантажів. Новий порт розташується в районі Дніпро-Бузького лиману. Про це в інтерв’ю ЛІГА.net розповів заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

За попередніми розрахунками Міністерства інфраструктури, інвестиції держави в проект становитимуть до 33 млн. грн. Інвестиції в проект приватних інвесторів оцінюються до 250 млн. грн. Рейдовий порт розташується в районі між краями Тендровської та Кінбурнської кіс Дніпро-Бузького лиману. Новий порт дозволить приймати великовантажні судна типу «панамакс», «постпанамакс» і «кепсайз» (до 100 000 тонн).

«Схема роботи наступна: вантажі малими партіями малотоннажним флотом змішаного плавання спускаються з Дніпра в море, а на рейді нового порту перевалюються на великий морський тоннаж. Важливо, що вантаж, який надходить з річки, взагалі не заходить у звичайний морський порт, а одразу потрапляє на рейдову перевалку. Це дозволяє не платити великі портові збори. А малотоннажними судами змішаного плавання вгору по річці можна відправляти контейнерні та інші супутні вантажі», – зазначив Шульмейстер.

Порт планується ввести в експлуатацію до середини літа 2016 року. Після введення в експлуатацію першої черги порт зможе обробляти до 10 млн. тонн зернових на рік. Залежно від зростання обсягів перевезення будуть запускатися наступні рейдові стоянки.

Проект наразі пройшов узгодження в Мінінфраструктури і найближчим часом буде поданий на розгляд Кабміну. «Все, що потрібно зробити, – створити ще одну філію адміністрації морпортів (АМПУ), пройти узгодження в Кабміні та, найважче, відвести акваторію», – пояснив Шульмейстер. За його словами, номенклатура вантажів, що плануються до перевалки, обмежується тільки зерном, металом, контейнерами і тими видами навалочних вантажів, які не завдадуть шкоди навколишньому середовищу.

Зазначимо, після анексії Криму головними морськими воротами України стала Одеса. Раніше Президент України Петро Порошенко поставив завдання відновити в Україні річковий флот, а морський флот привести до стандартів НАТО.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ