Порошенко зустрівся з виконуючим обов’язки командувача ВМС ЗСУ Вороненком
Порошенко зустрівся з виконуючим обов’язки командувача ВМС ЗСУ Вороненком

Президент і Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко вирішив призначити виконуючого обов’язки командувача ВМС ЗСУ генерал-лейтенанта Ігоря Воронченка на посаду командувача. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

«Після консультацій з секретарем Ради національної безпеки і оборони України, міністром оборони та начальником Генерального штабу ЗСУ я ухвалив рішення погодити вашу кандидатуру. Ми даємо певний час для того, щоби ви могли проявити свої найкращі якості», – заявив Порошенко.

Голова держави згадав події дворічної давнини, коли генерал Воронченко проявив мужність та вірність військовій присязі під час незаконної анексії Криму російськими агресорами та робив усе можливе для збереження військової техніки і виведення особового складу своєї частини на материк.

Президент також наголосив на необхідності приділити особливу увагу тим морякам та членам їхніх родин, які залишилися вірними українській військовій присязі і вийшли з Криму.

Президент особливо наголосив на важливості повернення Одесі «статусу морської столиці України» та якомога скорішого облаштування штабу ВМС в цьому місті.

Нагадаємо, 15 квітня Порошенко своїм указом звільнив контр-адмірала Сергія Гайдука з посади командувача Військово-морськими силами Збройних сил України. Голова держави пояснив таке кадрове рішення недоліками у виконанні Гайдуком своїх службових обов’язків.

«Зважаючи на позицію волонтерів та громадськості та системні недоліки у виконанні службових обов’язків, а також низький авторитет серед службового складу, ухвалив рішення звільнити Сергія Гайдука з посади командувача Військово-морськими силами ЗСУ, – сказав тоді Порошенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ