«Бути чи не бути? »: парламентарі й самі не знають, чи існує ще коаліція
Учасники переговорів щодо формування нового Кабінету міністрів ухвалили перше спільне рішення

Головним і єдиним претендентом на посаду прем’єр-міністра на сьогодні є Володимир Гройсман. Нинішній керівник АП Борис Ложкін претендує на посаду віце-прем’єра-міністра економіки. Про це пише LB.ua, посилаючись на власні джерела.

Міністром фінансів може стати Іван Міклош, екс-міністр економіки Словаччини, а віце-прем’єром з євроінтеграції – депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У Арсенія Яценюка залишаються п’ять «портфелів». Голова Міністерства природних ресурсів на даний момент ще не визначений – тривають торги з «БПП», «Батьківщиною» та Олегом Ляшком. Останній готовий відмовитися від посад у Кабміні в обмін на посаду спікера ВРУ.

Державну фіскальну службу, за попередньою домовленістю, очолить Ніна Южаніна.

Таким чином, в коаліції залишаються чотири фракції – «БПП», «Народний фронт», Радикальна партія і «Батьківщина».

Голосування заплановане на наступні вівторок, 29 березня, або четвер, 31 березня.

При цьому джерело зазначило, що проти Наталії Яресько в якості прем’єр-міністра виступили майже всі сторони переговорів, включаючи «БПП» і «Народний фронт», який раніше був готовий підтримати її.

Інше джерело LB.ua на Банковій, також безпосередньо причетне до ходу переговорів, висловило думку про те, що «Яценюку вистачить і чотири «портфелі» – МВС, Мін’юст, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури. Переговори щодо п’ятого тривають. Претендентами на нього також є Тимошенко і Ляшко.

Разом з тим, в АП сумніваються, що Ляшко увійде в коаліцію. В такому випадку більшість в парламенті будуть формувати три учасника – «БПП», «Народний фронт» і «Батьківщина» інші голоси планують добирати з позафракційних. В якості спікера ВР там назвали Андрія Парубія.

Зараз немає ясності щодо глав Мінсоцполітики та Нацбанку. Проти Валерії Гонтарєвої виступають депутати Ради від різних фракцій, однак на Банковій альтернативу поки не запропонували. Сама Гонтарєва, за даними співрозмовників у її колі, готова подати у відставку у разі, якщо Яресько та Абромавічус залишать свої посади.

Важливо відзначити, що всі вищевикладені деталі обговорювалися при безпосередній участі Арсенія Яценюка, про що він повідомив найближчим соратникам, однак, за їхніми словами, підсумкового рішення для себе ще не ухвалив. Таким чином, не виключено, що Яценюк ще намагатиметься залишитися на посаді.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ