Олена Тищенко
Олена Тищенко

Начальник Управління МВС із забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом, Олена Тищенко подала у відставку. Відповідну заяву вона зробила у ефірі програми Еспресо.TV.

«Незважаючи на ефективність МВС у підтриманні громадської безпеки, загалом правоохоронна система України, а також система органів юстиції залишається критично корумпованою і не готовою для повернення активів, які були набуті злочинним шляхом режимом Віктора Януковича», – сказала вона.

Тищенко перерахувала успіхи, яких досягнуло управління з моменту його створення. Зокрема, як зазначила вона, було виявлено 80,5 млн доларів США, що перебувають на латвійських рахунках офшорних компаній, які належать Сергію Курченку; були виявлені активи Сергія Курченка, низки міністрів уряду Віктора Януковича в країнах Європи загальною вартістю понад 200 млн доларів США.

Водночас чиновниця МВС зазначила, що управління, яке вона очолює, «не може існувати в процесуальному та політичному вакуумі». «В Україні сьогодні безперешкодно працюють компанії та банківські установи, які належать родині Януковича, які належать його оточенню і наше законодавство не дозволяє правоохоронним органам конфіскувати це майно», – заявила вона.

«Нам потрібні і негайно потрібні дуже серйозні законодавчі зміни, але замість цього увага суспільства відволікається на інші законодавчі ініціативи, які передбачають створення чергових, неефективних органів, в яких до того ж пропонується закласти корупційні можливості для таких органів», – сказала Тищенко, нагадавши про плани створити Агентство з повернення активів та розпорядження ними.

Вона заявила про низку інформаційних атак, які були направлені як проти управління, так і проти неї особисто, і «ці інформаційні атаки виявилися успішними». «Це позначилося і на управлінні, яке я очолюю, і на його результатах роботи, і це позначилося на тих законодавчих ініціативах, на їхньому проходженні, до яких ми долучилися. Саме тому, оскільки посада ніколи не була для мене метою, а метою все ж таки було повернення коштів, сьогодні я подала заяву про звільнення», – повідомила Тищенко.

Як відомо, управління з повернення активів, набутих незаконним шляхом, було створене у липні при МВС, його очолила Олена Тищенко. Вона разом зі своїм колишнім чоловіком була фігуранткою кількох скандалів, зокрема щодо продажу за заниженою ціною конфіскованої нафти Курченка. Крім того, Тищенко фігурувала у справі щодо багатомільярдних махінацій казахського бізнесмена Мухтара Аблязова, яку зараз розглядає британський суд. Також відомо, що Тищенко співволодіє двома маєтками у Франції та Британії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ