Росіяни усвідомлюють свою незначущість у виборчому процесі
Росіяни усвідомлюють свою незначущість у виборчому процесі

За словами експертів, опитаних виданням Інформаційний Акцент у зв’язку з нещодавніми виборами до російського парламенту, в тому числі на території окупованого Криму, низька явка на виборах до Держдуми РФ свідчить про усвідомлення багатьма громадянами цієї держави своєї незначущості у виборчому процесі.

Як зазначив політолог, директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, «єдиним бюлетенем, який впливав на результати виборів, був бюлетень Путіна, і виборці це чудово розуміють. Навіть той невисокий відсоток, який подається як офіційна явка, на мою думку, є значно завищений. Така форма «тихого протесту» може перерости у вуличні акції чи навіть революцію, адже нині російська Дума сформована депутатами, яких не обирало близько 50% населення».

Таку ж думку поділяє керівник центру «Третій сектор», політолог та юрист Андрій Золотарьов.

«Низька явка на виборах в Росії 2016 року є наслідком відсутності реальної опозиції до провладної більшості. Втім, такий розвиток подій цілком влаштовує чинну владу Росії, адже саме при низькій явці провладна «Єдіная Росія» зможе утриматися при владі. Високі результати російських комуністів радше доводять, ніж спростовують той факт, що її опозиція відносно пропутінської «Єдіної Росії» залишається декоративною»,  ̶  зазначив експерт. Байдужість населення політолог схильний розцінювати як політичну апатію, що спричинена тотальною зневірою громадян у виборчому процесі.

Окрім того, політолог Микола Давидюк наголосив, що Україна нині задала прецедент невизнання виборів у Росії як таких, що може мати наслідком невизнання світовою спільнотою наступних президентських виборів у цій державі.

«Наша країна зробила важливий крок для подальшої ізоляції Російської Федерації не лише в економічному, але і політичному плані. Не визнавши вибори на території всієї Росії, ми показали всій світовій спільноті, що готові до жорстких дій. Відкритим залишається питання, чи готові до таких кардинальних рішень країни Європейського Союзу та США», – зазначив експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ