На думку Євгена Магди, низка українських політиків допоможуть Кремлю дестабілізувати ситуацію в Україні
На думку Євгена Магди, низка українських політиків допоможуть Кремлю дестабілізувати ситуацію в Україні

Низка експертів прокоментували для Апострофа заяву СБУ про те, що в листопаді цього року Росія готує в Україні масові акції протесту з заворушеннями, щоб дестабілізувати ситуацію, відстрочити введення безвізового режиму з Євросоюзом і спричинити дострокові вибори до парламенту.

Нагадаємо, 11 листопада начальник департаменту захисту національної державності СБУ Анатолій Дублик повідомив, що у Служби безпеки та Служби зовнішньої розвідки України є інформація про підготовку Росією масштабного плану з дестабілізації ситуації в Україні, втілення якого має розпочатися 15 листопада. За його словами, ця інформація збігається з змістом так званого плану «Шатун» – масиву інформації, вилученої з поштової скриньки радника Президента РФ Владіслава Суркова.

Тим не менше, інформація про підготовку акції протесту з метою розхитати ситуацію в країні вже давно поширюється як серед експертів, так і серед політиків. У якості головних гасел для протестів використовуватимуть зростаючі тарифи на комунальні послуги, зниження соціальних стандартів і бідність.

Основними учасниками дестабілізації найчастіше називають партії «Батьківщина», «Опозиційний блок» і перейменовану партія «За життя» позафракційного депутата Євгена Мураєва та депутата від «Оппоблоку» Вадима Рабиновича.

Аналітик Міжнародного центру політичних досліджень Анатолій Октисюк висловив думку, що активної протестної діяльності слід очікувати від уже згаданої партії «За життя», «Батьківщини», партії Геннадія Балашова 5.10 і «Опозиційного блоку».

«Враховуючи те, що зараз знову розкачують тему відставки генпрокурора Луценка, то можуть згадати і нерозкриті справи Небесної сотні. І не виключено, що це може почати нові «майдани», – наголосив аналітик.

«Не варто недооцінювати і роль профспілок, зважаючи на те, що певну активність може проявити і нардеп Сергій Каплін, але тут знову-таки буде накладатися бюджетний процес, і під це будуть розігруватися всі чутливі теми: і відставка Гонтарєвої, і Луценко, і якісь церковні питання – усі будуть грати на тому, на чому зможуть», – підкреслив експерт.

Політичний експерт Євген Магда на цьому тлі зауважив, що особливість російської політики полягає у створенні широкої платформи для підтримки деструктивних дій проти української держави.

«Я розумію скепсис багатьох з приводу заяви СБУ. Зараз будуть говорити про те, що наші спецслужби когось переслідують, пресують. Але я думаю, що російські спецслужби не діють без влади – це очевидно. Вони пропонують різним українським силам варіанти співпраці. Ясна річ, що ніхто кров’ю ні за що не розписується, просто якщо вони просувають вигідні для Росії тези, то вони отримують інформаційну підтримку. Вони дають українським політикам можливість трошки підскочити за рахунок власних ресурсів», – стверджує Магда.

«Позиція СБУ щодо розвитку цих подій в даному випадку є правильною, тому що краще спробувати застерегти від деструктивних дій, ніж потім вирішувати їх наслідки», – наголосив фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ