Журналіст зауважив, що ляп Поклонської продемонстрував багато проблем Росії
Журналіст зауважив, що ляп Поклонської продемонстрував багато проблем Росії

Журналіст і ведучий Павло Казарін у статті для Крим.Реалії прокоментував скандал навколо екс-«прокурора» анексованого Криму, а нині депутата Держдуми РФ Наталії Поклонської, яка зганьбилася у прямому ефірі через незнання класичної літератури.

«Орвелл відчував би себе нещасним. Будь-яка антиутопія тьмяніє, коли на арені російського парламенту починають виконувати соло колишні українські чиновники. Причому куди важливіше не те, що вони говорять, а як на це реагують», – зауважив Казарін.

За його словами, у цій ситуації проблема не в тому, що Поклонська безграмотна і «додумалася» приписати фразу з роману «Горе від розуму» Олександру Суворову. Значно гірше те, що «слідом за помилкою не сталося визнання».

«Що, здавалося б, простіше – посміхнутися і визнати помилку? Мовляв, справи, суєта, цитата згадалася, а авторство – ні. Але це можливо де завгодно, але тільки не в рамках російської владної парадигми, оскільки в Росії якщо чиновник суперечить реальності, то тим гірше для реальності», – наголосив журналіст.

Він нагадав, що «штатне і позаштатне пір’я влади» кинулося захищати Поклонську. Хтось заявив, що «няш-мяш» стала жертвою української антиросійської освіти, а тому звинувачувати потрібно не її, а «хунту». Інший запевнив, що в Поклонській важливий патріотизм, а не ерудиція. Іще хтось підкреслив, що Поклонська – людина з гуманістичними ідеалами, що куди важливіше формальної «освіченості».

«Це приголомшлива історія про таблицю множення. Є факт: два на два – чотири. Є хибне твердження: два на два – три. Але якщо помилки припускається чиновник, то цілий рій афільованих і підгодованих авторів пускаються в розлогі міркування про те, що помилки не було, оскільки два слова з трьох були вимовлені правильно», – підкреслив автор.

За його словами, те, що нині відбувається, – це історія про створення презумпції невинності. «Ти можеш говорити що завгодно і про що завгодно. І для твого захисту знайдуться навіть не адвокати, а прокурори. Вони не стануть захищати тебе – вони будуть нападати на інших».

Казарін наголосив: це не просто історія про цитату, а історія про модель поведінки.

«У такі моменти хочеться лише зрозуміти – а де, власне, межа? Що в Росії повинна зробити людина в мундирі, щоб її було непристойно виправдовувати? Посадити невинного? Відібрати чуже? Назвати біле – чорним і навпаки? Втім, всі ці стадії Наталія Поклонська вже з успіхом переступила», – резюмував публіцист.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ