Б.Нємцов
У США Нємцова посмертно нагородили Премією свободи

Престижна американська Премія свободи за 2015 рік присуджена посмертно російському політику Борісу Нємцову «за життя, присвячене просуванню демократії в Росії». Церемонія відбулася у вашинґтонському Міжнародному республіканському інституті, передає РІА Новості.

За Нємцова, який був убитий у лютому нинішнього року, її отримував давній друг і соратник політика – заступник голови Партії народної свободи, журналіст Владімір Кара-Мурза-молодший. Вручав нагороду впливовий сенатор Джон Маккейн, який є головою ради директорів інституту. За словами Кара-Мурзи, «Нємцов був «білою вороною» в політиці: завжди говорив те, що думав, і робив те, що говорив».

Джон Маккейн, який виступав на церемонії, наголосив, що робота захисників демократії в сьогоднішньому складному й небезпечному світі важлива як ніколи. «Вона вимагає справжньої мужності», – заявив Маккейн, додавши, що Боріс Нємцов віддав своє життя в боротьбі за свободу й права людини.

Лауреатами престижної нагороди в нинішньому році також стали спікер палати представників Конґресу США Джон Бейнер і підприємець і меценат із Судану Мо Ібрагім.

Премія свободи вручається в США Міжнародним республіканським інститутом щорічно з 1995 року. Її лауреатами стають люди, які зробили значний внесок у розвиток свободи та демократії у світі. Серед тих, хто в різні роки був удостоєний нагороди – президент США Рональд Рейган, лідер опозиції у М’янмі Аун Сан Су Чжі, радянський дисидент Натан Щаранський, Президент Ліберії Еллен Джонсон-Сірліф, Папа Іоанн Павло II (посмертно).

На початку серпня дочка Нємцова Жанна була удостоєна Премії імені Леха Валенси. Тоді на церемонії вручення Президент Польщі Броніслав Коморовський зазначив, що премія присуджена не лише самій Жанні, але також вона є нагадуванням про її батька.

Нагадаємо, Бориса Нємцова застрелили 27 лютого у Москві. Російський політик-опозиціонер принципово виступав проти війни Росії на території України. Ймовірною причиною вбивства стало намагання політика зібрати докупи інформацію про наявність в Україні чималої кількості кадрових військовослужбовців з РФ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ