Б.Нємцов
Нємцову, якого вбили у лютому в Москві, посмертно присудили міжнародну премію Жана Рея

Російському політику Борісу Нємцову, якого вбили у лютому в Москві, посмертно присудили міжнародну премію Жана Рея, започатковану в 2004 році європейськими ліберальними діячами. Грошова частина премії Жана Рея – у розмірі 10 тисяч євро – буде перерахована до фонду Бориса Нємцова, створеного його дочкою Жанною, і призначеного для підтримки громадянського суспільства Росії, повідомляє Europe Online. Вручення премії відбудеться в Європейському парламенті в Брюсселі наприкінці лютого в річницю вбивства політика.

Як наголосив у своїй заяві 29 жовтня лідер лібералів у Європарламенті Гі Верхофстадт, премії удостоєний політик, який «присвятив життя боротьбі за іншу Росію». «За Росію, яка живе в мирі з сусідами, керується демократією, поважає права людини і верховенство права», – додав він.

Своєю чергою голова комітету премії Жана Рея, європейський парламентарій з Бельгії Луї Мішель заявив, що премія присуджена Нємцову «за політичну сміливість і непохитну вірність демократії та громадянським свободам». Жан Рей, на честь якого названо премію європейських ліберальних діячі, – бельгійський адвокат і ліберальний політик. Він був другим головою Європейської комісії, очолюючи її з 1967 по 1970 роки.

Нагадаємо, увечері 27 лютого відомого російського опозиційного політика Бориса Нємцова застрелили в центрі Москви. 1 березня траурний марш в пам’ять про вбитого політика пройшов у центрі столиці та інших містах Росії. Слідчий комітет РФ назвав кілька основних версій вбивства опозиційного політика.

ЗМІ повідомляли, що за день до загибелі російський опозиціонер Боріс Нємцов написав своїй соратниці з «РПР-Парнас» Ользі Шориній записку, в якій виклав деталі свого розслідування щодо участі російських військ у конфлікті в Україні та підтримки Москви бойовиків-сепаратистів. Одним із замовників вбивства політика вважають главу Чеченської республіки Рамзана Кадирова, проте слідство відмовилося допитувати Кадирова у справі про вбивство Нємцова. Водночас донька Нємцова звинувачує вісьмох російських пропагандистів у смерті батька.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, блогер із Саудівської Аравії Раїф Бадаві став лауреатом премії Європейського парламенту імені Андрія Сахарова за свободу думки за 2015 рік.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ