Нємцову посмертно присудили премію за «політичну сміливість і вірність демократії»

Б.Нємцов
Нємцову, якого вбили у лютому в Москві, посмертно присудили міжнародну премію Жана Рея

Російському політику Борісу Нємцову, якого вбили у лютому в Москві, посмертно присудили міжнародну премію Жана Рея, започатковану в 2004 році європейськими ліберальними діячами. Грошова частина премії Жана Рея – у розмірі 10 тисяч євро – буде перерахована до фонду Бориса Нємцова, створеного його дочкою Жанною, і призначеного для підтримки громадянського суспільства Росії, повідомляє Europe Online. Вручення премії відбудеться в Європейському парламенті в Брюсселі наприкінці лютого в річницю вбивства політика.

Як наголосив у своїй заяві 29 жовтня лідер лібералів у Європарламенті Гі Верхофстадт, премії удостоєний політик, який «присвятив життя боротьбі за іншу Росію». «За Росію, яка живе в мирі з сусідами, керується демократією, поважає права людини і верховенство права», – додав він.

Своєю чергою голова комітету премії Жана Рея, європейський парламентарій з Бельгії Луї Мішель заявив, що премія присуджена Нємцову «за політичну сміливість і непохитну вірність демократії та громадянським свободам». Жан Рей, на честь якого названо премію європейських ліберальних діячі, – бельгійський адвокат і ліберальний політик. Він був другим головою Європейської комісії, очолюючи її з 1967 по 1970 роки.

Нагадаємо, увечері 27 лютого відомого російського опозиційного політика Бориса Нємцова застрелили в центрі Москви. 1 березня траурний марш в пам’ять про вбитого політика пройшов у центрі столиці та інших містах Росії. Слідчий комітет РФ назвав кілька основних версій вбивства опозиційного політика.

ЗМІ повідомляли, що за день до загибелі російський опозиціонер Боріс Нємцов написав своїй соратниці з «РПР-Парнас» Ользі Шориній записку, в якій виклав деталі свого розслідування щодо участі російських військ у конфлікті в Україні та підтримки Москви бойовиків-сепаратистів. Одним із замовників вбивства політика вважають главу Чеченської республіки Рамзана Кадирова, проте слідство відмовилося допитувати Кадирова у справі про вбивство Нємцова. Водночас донька Нємцова звинувачує вісьмох російських пропагандистів у смерті батька.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, блогер із Саудівської Аравії Раїф Бадаві став лауреатом премії Європейського парламенту імені Андрія Сахарова за свободу думки за 2015 рік.

Інформаційний Акцент

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ