супутниковий моніторинг
Україна в режимі online отримуватиме супутникові дані надвисокої роздільної здатності

Україна підписала контракт на отримання в режимі наживо даних супутникового моніторингу надвисокої роздільної здатності. Про це заявив глава Державного космічного агентства України (ДКАУ) Олег Уруський в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Згідно з Указом Президента, перед ДКАУ поставлено завдання щодо забезпечення даними супутникового моніторингу нашого Головного ситуаційного центру при РНБОУ. Ми провели низку переговорів з операторами зарубіжних супутників ДЗЗ (Дистанційне зондування Землі). З деякими з них ці переговори тривають, а з деякими ми вийшли на етап підписання контрактів. Один з них вже підписаний. Йдеться про відому європейську Airbus Defense & Space. Згідно із контрактом, Україна вперше отримуватиме від європейських апаратів Pleiades-1 і Pleiades-2 супутникові дані надвисокої роздільної здатності – до 0,5 м – у режимі on-line, які будуть поставлятися на нашу станцію, що працює в системі Національного центру управління та випробування космічних засобів (НЦУВКЗ)», – заявив Уруський.

Він також зазначив, що якщо переговори з потенційними партнерами завершаться успішно, то Україна отримає можливість прямого доступу до інформації приблизно з шести зарубіжних супутників з надвисокою роздільною здатністю. «Це питання вже найближчого часу», – підкреслив він.

До слова, Державне космічне агентство України забезпечує РНБОУ на постійній основі тематичними картами, створеними на основі даних ДЗЗ щодо надзвичайних ситуацій (пожеж, паводків тощо). Головний центр спеціального контролю надає інформацію щодо дотримання міжнародних договорів про обмеження та заборону випробувань ядерної зброї; випробування ядерної зброї та проведення ядерних вибухів у мирних цілях; щодо сейсмічної ситуації та інших геофізичних явищ в Україні та світі; радіаційної ситуації в пунктах дислокації об’єктів спеціального контролю.

Інформаційний Акцент

  • Джон Ланкастер

    Только зачем оповещать всех и вся. Теряется эффект