Обама нарешті готовий направити летальну зброю Україні

Обама
Обама цього разу може підписати ухвалений Конґресом закон про фінансування Пентаґону

Американський Сенат 10 листопада затвердив перероблений проект бюджету на оборонні потреби США, який передбачає, зокрема, надання 300 мільйонів доларів у якості військової допомоги для України. Це рішення Сенату було ухвалене після затвердження цього документа минулого тижня в Палаті представників, передає Укрінформ.

Проект оборонного бюджету зазнав певних змін після того, як минулого місяця на нього наклав вето Президент США Барак Обама через низку причин, не пов’язаних з Україною. Зокрема, президента не влаштовувала надмірна вартість витрат та ігнорування Конґресом деяких реформ, які запропонувала раніше адміністрація Обами. Йшлося про необхідність закриття в’язниці в Ґуантанамо, чого вже не один рік домагається Обама у своїй політичній кар’єрі.

Нинішній текст, який загалом займає 1320 сторінок, ухвалено з поправками, втім, розділи про військову допомогу Україні залишились незміненими. Зокрема, в параграфі 1250 визначаються повноваження для міністра оборони США і держсекретаря ухвалювати рішення про допомогу Україні в межах 300 млн. дол. у галузі безпеки, а також забезпечення української сторони розвідданими в реальному часі.

Документ також передбачає «професійну підготовку, оснащення, матеріально-технічне забезпечення, поставки та послуги для військових, а також інших сил безпеки України». У тексті окремо визначається пункт про надання летальної допомоги Україні, зокрема, «протитанкової зброї, мінометів, крупнокаліберної зброї та боєприпасів до неї, гранатометів, а також легкої стрілецької зброї». За процедурою, найближчим часом законопроект має бути повторно направлений на підпис Президенту США.

У Білому домі очікують, що Обама цього разу підпише ухвалений Конґресом (Сенатом і Палатою представників, – ред.) законопроект про фінансування Пентаґону на 2016 фінансовий рік. Таке переконання висловив під час брифінгу речник Білого дому Джош Ернест. «Президент надає значення тому, що в цьому законі існує багато положень, важливих для подальшої роботи (в оборонній галузі, – ред.) та захисту країни. Тому я схильний очікувати, що ви зможете побачити підпис Президента під законом, щойно він ляже йому на стіл», – зазначив Ернест.

Інформаційний Акцент

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ