Обама
21-28 травня Обама здійснить свій десятий візит до Азії та відвідає Хіросіму

Президент США Барак Обама додав пару прецедентів до списку своїх досягнень, коли став першим чинним американським лідером, який відвідав М’янму і пізніше – Кубу, пише The New York Times.

«Він створить ще один прецедент наприкінці травня, коли відвідає Хіросіму під час зустрічі лідерів G7 в Японії», – йдеться у статті.

«Деякі чиновники адміністрації були стурбовані тим, що цей візит інтерпретують як вибачення за дії Америки під час війни і вона ще більше загострить ситуацію навколо президентських виборів у цьому році», – пише газета, додаючи, що, судячи з повідомлень у новинах, «більшість японців не очікують вибачень і Обама не збирається їх приносити».

Хоча йому далеко до реалізації своєї мети – світ «без ядерної зброї» – Обама може обґрунтовано заявити про такі важливі досягнення, як ядерна угода з Іраном і договір СНО-III з Росією.

«Однією із суттєвих перешкод до подальшого прогресу стала все агресивніша позиція президента Росії Владіміра Путіна, який виступив проти подальшого роззброєння», – пише видання.

Помилки самого ж Обами також ускладнили досягнення його мети, зазначає редакція, маючи на увазі підтримку збільшення військового арсеналу США в найближчі 30 років.

«Але у нього все ще є можливості підвищити рівень довіри до себе», йдеться в статті, наприклад, скасувати проект зі створення нової ядерної крилатої ракети і переконати Радбез ООН підтримати мораторій на випробування атомної зброї.

Тим часом оглядач The Washington Post Адам Тейлор вважає, що прийдешній візит Барака Обами до Хіросіми, можливо, відображає зміни в думках американських громадян.

У 1945 році в соцопитуванні Gallup 85% американців схвалили атомні бомбардування Хіросіми та Наґасакі. У 1991 році 63% американців і 29% японців погодилися з твердженням, що ці бомбардування були виправдані необхідністю припинити війну. Коли ж у 2015 році Pew Center поставив респондентам те саме запитання, позитивно відповіли лише 56% американців і 14% японців.

В останні роки підхід в американських школах змінився: акцент робиться на стражданнях людей, а не лише на стратегічному значенні бомбардувань, зауважує кореспондент.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, президент США Барак Обама стане першим чинним президентом, який відвідає Хіросіму. У Білому домі повідомляють, що 21-28 травня Обама здійснить свій десятий візит до Азії та відвідає В’єтнам і Японію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ