Обама
Обама під час візитів до Кенії та Ефіопії поговорив про гомосексуалів і терористів

Президент США Барак Обама останні кілька днів проводить з офіційними візитами в Африці. Він уже побував на батьківщині свого батька – в Кенії, а 27 липня вже прилетів а Ефіопію. Як написав у своєму Twitter сам Обама, він гордий, що став першим американським президентом, який відвідав Кенію.

Як зазначає BBC, візит Обами в Ефіопію також став першим в історії американських президентів. У Кенії Обама відвідав Міжнародний саміт підприємництва, а також переговорив з лідерами Кенії, Уґанди, а також главою МЗС Судану. У своїй промові до народу Кенії Обама висловив надію на перспективне майбутнє Кенії, однак вчергове привернув увагу кенійської влади до обмеження прав людини, зокрема, осіб гомосексуальної орієнтації. В уряді Кенії попереджали дипломатів США, що сподіваються, що Обама не буде порушувати це питання.

Окрім теплих слів на адресу Кенії, американський лідер наголосив, що корупція, племінне мислення та етнічна нетерпимість можуть зруйнувати країну. «Кенія перебуває на роздоріжжі», – попередив Обама. Як повідомляє низка західних ЗМІ, у Президента Кенії Ухуру Кеньятта нагадування про питання обмеження прав людини викликало неприкрите роздратування.

У понеділок Обама прилетів в столицю Ефіопії Аддіс-Абебу, де планує обговорити питання безпеки країн Африки через зростання загрози ісламізму на континенті. Як зазначає BBC, Ефіопія є одним із найближчих союзників у боротьбі проти африканських ісламістів, однак цей візит також викликав невдоволення багатьох правозахисників у США, оскільки Ефіопія залучена в безліч скандалів із порушенням прав людини і свободи слова. У рамках свого візиту Обама спільно з лідерами африканських країн також обговорив проблеми безпеки через війни в Південному Судані.

Зазначимо, в африканських державах зростає загроза радикальної ісламізації та терактів. Так, у квітні 2015 року в кенійському місті Ґарісса терористи розстріляли 147 осіб в університеті.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ