Обама
Обама вирішив фінансувати програму з розвитку екологічного транспорту за рахунок податку на видобуток нафти

Президент США Барак Обама у бюджетному плані на наступний рік запропонує запровадити податок на нафту розміром 10 доларів за барель. Такий крок пояснюється необхідністю фінансування програми з розвитку екологічного транспорту, передає видання АА.

У письмовій заяві від Білого дому повідомляється, що в проекті бюджету на 2017 рік, який Обама протягом тижня направить до Сенату, передбачається реалізація інфраструктурних робіт на суму 300 млрд. доларів. Для покриття цих витрат і планується податок для нафтових компаній.

«Згідно із заявою, 10-доларовий податок на кожен барель нафти, що видобувається нафтовими компаніями, призведе до 50% збільшення інвестицій США в сектор екологічно чистих видів транспорту. Окрім того, зазначений податок заохочуватиме інноваційний розвиток цього сектора», – наголошується в повідомленні.

10 доларів з кожного бареля видобутої нафти – це третина сьогоднішньої загальносвітової ціни на нафту.

Обама має намір офіційно оголосити дану пропозицію на наступному тижні, під час обговорення бюджетних пропозицій на 2017 рік, повідомили в адміністрації Білого дому.

Конґрес, більшість якого становлять республіканці, з високим ступенем ймовірності відкине пропозицію президента.

Учасники нафтового ринку і трейдери несхвально відгукнулися про пропозицію Обами.

«Ви що, смієтеся?», – прокоментував  нафтовий аналітик консалтингової компанії WTRG Economics в Арканзасі Джеймс Вільямс.

У США, нагадують аналітики, вже через падіння цін на нафту почалося зниження видобутку нафти, оскільки розробка деяких свердловин виявилася нерентабельною. Зокрема, компанія Flint Hills Resources LLC американських братів-мільярдерів Чарльза та Девіда Кохів згодна купувати нафту сорту North Dakota Sour, тільки якщо їй доплатять за неї по 0,5 долара за барель.

Як відомо, на світових ринках популярні сорти нафти продовжують «бити» нові рекорди власного знецінення.

Читайте: Саудівська Аравія планує відмовитися від нафти й перейти на туризм

БЕЗ КОМЕНТАРІВ