Війна в Лівії забрала життя близько 1,5 тисячі осіб
Війна в Лівії забрала життя близько 1,5 тисячі осіб

Президент США Барак Обама пригадав здобутки та програші під час своєї каденції на посаді голови Білого дому. Зокрема, непідготовленість до наслідків повалення режиму Муаммара Каддафі в Лівії він назвав головною помилкою, повідомляє агентство Bloomberg.

«Головна помилка, ймовірно, в тому, що ми не спланували наші дії на наступний день після смерті Каддафі», – заявив американський лідер. При цьому він підкреслив, що втручання в лівійську кризу було правильним рішенням.

Своїм найкращим днем за роки президентства Обама назвав день, коли він поставив підпис під законом про реформу охорони здоров’я. А найгіршим – момент трагедії в Коннектикуті, коли внаслідок стрілянини загинули 20 дітей і шестеро співробітників початкової школи.

Нагадаємо, кандидат у президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон у 2011 році також підтримувала вторгнення до Лівії. Після смерті Каддафі вона заявила: «Ми прийшли. Ми побачили. Він помер».

У березні цього року Клінтон зазначила, що лише завдяки втручанню Вашингтона і НАТО ситуація в Лівії зараз значно краща, ніж у Сирії. За її словами, дякувати за це треба Бараку Обамі.

«Очевидно, що це рішення було повністю президентським. Ми повинні пам’ятати, в якій ситуації на той момент перебували, та розуміти загрози і дії, що надходили від Каддафі», – наголосила Клінтон.

Як відомо, в березні 2011 року країни НАТО почали військову операцію проти режиму Каддафі, посилаючись на резолюцію РБ ООН 1973 року, яка передбачає захист місцевого населення всіма необхідними заходами. У жовтні 2011 року Каддафі був убитий повстанцями, а в країні почалася повномасштабна громадянська війна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ