трибуна2
Участь в блокуванні трибуни парламенту беруть близько 20 народних депутатів

6 липня трибуна та президія Верховної Ради України залишаються заблокованими. Блокування проводять народні депутати із фракцій «Батьківщина», Радикальної партії, представники «Свободи», а також позафракційні, передає УНІАН.

Участь у блокуванні беруть близько 20 народних депутатів. На початку пленарного засідання в сесійній залі загалом перебували, крім блокувальників, близько 50 депутатів.

Трохи пізніше голова українського парламенту Андрій Парубій заявив, що засідання парламенту відбудеться у четвер, а в середу засідання не буде. За його словами, тривають політичні консультації.

Нагадаємо, 5 липня фракції «Батьківщини», Радикальної партії, а також «свободівці» й окремі позафракційні народні депутати заявили про початок безстрокового блокування роботи Верховної Ради з вимогою поставити на голосування законопроекти, спрямовані на боротьбу з «тарифним геноцидом».

Тим часом під будівлями ВР та Кабміну почалася Всеукраїнська акція профспілкових об’єднань, спрямована проти підвищення комунальних тарифів.

Акція проходить мирно. Рух вулицею Грушевського ускладнений. Представники органів правопорядку спостерігають за ситуацією.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий сказав, що влада повинна розв’язати проблему тарифів і підвищити заробітну плату: «Сьогодні нас покликала у похід справа тарифів. Ми змусимо уряд і парламент розібратися в тарифах. Ми сьогодні передамо свої вимоги і пропозиції прем`єр-міністрові Володимиру Гройсману, і депутатам. Депутати не повинні йти на канікули, поки вони не вирішать це питання. Ми готові блокувати Верховну Раду».

Заробітну плату мають підняти до рівня фактичного прожиткового мінімуму. Мінімальна зарплата повинна становити 3 тис. грн, середня – 8-10 тис. грн. Тоді нам будуть не страшні тарифи», – додав голова Федерації профспілок.

Серед профспілок на акції були присутні «Профспілка працівників Академії наук України», «Київська профспілка працівників освіти і науки», «Профспілка харчовиків Київщини» та багато інших.

Також стало відомо, що Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрічається з представниками профспілок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ