Ображена Росія намагається стягнути з Франції якнайбільшу компенсацію за «Містралі»

Містраль
Вертольотоносець типу Mistral

Франція передала російській стороні свої пропозиції щодо розірвання контракту на постачання ВМФ РФ двох вертольотоносців типу Mistral, повідомляє росйський Коммерсантъ.

За даними газети, сторони значно розійшлися в оцінці суми компенсації: Франція готова відшкодувати 785 млн євро, а Росія свої «витрати й збитки» оцінює в 1,16 млрд. Важелем тиску можуть стати дозволи на перепродаж (реекспорт) кораблів – а їх Росія видавати не поспішає. З чуток, інтерес до купівлі вертольотоносців проявляє Китай, пише NEWSru.com.

Джерело видання повідомило, що зараз проекти документів щодо зазначеного контракту вивчають в уряді, міноборони та інших відомствах РФ. Контракт на постачання двох вертольотоносців Mistral був укладений між французькою компанією DCNS і «Рособоронекспортом» 2011 року. Франція мала передати перший корабель «Владивосток» ще в листопаді минулого року, однак оголосила про те, що не виконає умови контракту, поки Росія веде агресивну політику щодо України. Другий корабель – «Севастополь» – повинні передати РФ у другій половині 2015 року, чого також, вочевидь, не відбудеться.

Розірвання контракту обговорюється вже давно, і Президент РФ Владімір Путін навіть казав, що Росію варіант із компенсацією влаштує. Проте з’ясувалося, що сторони зовсім неоднаково оцінюють суму витрат.

18 грудня 2014 року корабель з російськими моряками, які мали скласти екіпаж вертольотоносців «Містраль», так і не переданих Росії, залишив французький порт Сен-Назер. Як заявив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан, Росія отримає вертольотоносці класу «Містраль» лише за умови встановлення міцного миру в Україні.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ