Містраль
Вертольотоносець типу Mistral

Франція передала російській стороні свої пропозиції щодо розірвання контракту на постачання ВМФ РФ двох вертольотоносців типу Mistral, повідомляє росйський Коммерсантъ.

За даними газети, сторони значно розійшлися в оцінці суми компенсації: Франція готова відшкодувати 785 млн євро, а Росія свої «витрати й збитки» оцінює в 1,16 млрд. Важелем тиску можуть стати дозволи на перепродаж (реекспорт) кораблів – а їх Росія видавати не поспішає. З чуток, інтерес до купівлі вертольотоносців проявляє Китай, пише NEWSru.com.

Джерело видання повідомило, що зараз проекти документів щодо зазначеного контракту вивчають в уряді, міноборони та інших відомствах РФ. Контракт на постачання двох вертольотоносців Mistral був укладений між французькою компанією DCNS і «Рособоронекспортом» 2011 року. Франція мала передати перший корабель «Владивосток» ще в листопаді минулого року, однак оголосила про те, що не виконає умови контракту, поки Росія веде агресивну політику щодо України. Другий корабель – «Севастополь» – повинні передати РФ у другій половині 2015 року, чого також, вочевидь, не відбудеться.

Розірвання контракту обговорюється вже давно, і Президент РФ Владімір Путін навіть казав, що Росію варіант із компенсацією влаштує. Проте з’ясувалося, що сторони зовсім неоднаково оцінюють суму витрат.

18 грудня 2014 року корабель з російськими моряками, які мали скласти екіпаж вертольотоносців «Містраль», так і не переданих Росії, залишив французький порт Сен-Назер. Як заявив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан, Росія отримає вертольотоносці класу «Містраль» лише за умови встановлення міцного миру в Україні.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ