Генпрокуратура здійснює обшуки у Кернеса та Добкіна
Генпрокуратура здійснює обшуки у Кернеса та Добкіна

У Харкові під час обшуків працівники Генпрокуратури вилучили в одного з депутатів міської ради 300 тисяч доларів. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, передає Українська правда.

«Мені повідомили про першу велику суму під час обшуків у Харкові: в одного із депутатів міськради, засновника житлового кооперативу «Ермітаж», вдома знайшли 300 тисяч доларів», – сказав він.

«Ми порахували, що це сума, яка навряд чи покривається доходами слуги харківського населення, і про всяк випадок вилучили її», – додав Луценко.

Як відомо, 15 вересня у Харкові з самого ранку тривають обшуки у приміщеннях, які належать меру Геннадію Кернесу та матері депутата Михайла Добкіна. Обшуки відбуваються у зв’язку з кримінальним провадженням щодо організації схеми з розкрадання 654 га землі Харкова на суму 4 млрд. грн.

Фігурантами  земельних махінацій зазначаються екс-мер Харкова (2006-2010 роки) Михайло Добкін, нинішній мер Харкова Геннадій Кернес, директор юрдепартаменту Харківської міськради Володимир Коваленко, головний архітектор Харкова Чечельницький та колишній керівник харківського управління держкомзему Юрій Санін.

Своєю чергою, Кернес заявив, що земельна справа, за якою у четвер відбуваються обшуки, вигідна міністру внутрішніх справ Арсену Авакову. У такий спосіб він нібито хоче помститися.

За словами Кернеса, під час обшуку в готелі «Національ», де він проживає, силовики шукали документи, електронні носії, інформацію, пов’язану з виділенням земельних ділянок 2008-2010.

«Хочу звернути увагу, що надання землі – це виняткова компетенція міськради. Ніхто її не може замінити. Землі виділяла міськрада, колегіально, це не рішення Кернеса чи Добкіна», – зазначив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ