ОБСЄ
ОБСЄ

У ніч на 4 червня ОБСЄ оприлюднила доповідь своєї Спеціальної моніторингової місії про ситуацію в районі Мар’їнки Донецької області, повідомляє Радіо Свобода. У документі зафіксовано факти обстрілів з артилерії та РСЗВ з боку угруповання «ДНР». У той же час, голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль звинуватив ОБСЄ в тому, що спостерігачі не хочуть їхати на територію, яку контролюють проросійські бойовики, а «сидять постійно у ресторані в готелі «Мир» і від ранку до ночі п’ють пиво і віскі».

Спостерігачі 2 червня зі свого пункту, що розташований за 14 км. від Мар’їнки, зафіксували  рух великої кількості важких озброєнь угруповання «ДНР» в бік контактної лінії в районі Мар’їнки. Серед техніки були танки, 122-мм. гармати, колона БМП, військові вантажівки. У ранкові години 3 червня спостерігачі зафіксували обстріли з артилерії і систем залпового вогню з позицій угруповання «ДНР». Також безпілотник ОБСЄ зафіксував інтенсивний обстріл перехрестя доріг неподалік Мар’їнки.

«Місія намагалася зв’язатися з високопоставленими представниками «ДНР», включно із «прем’єр-міністром», «спікером парламенту», «міністром оборони» і «начальником генштабу», щоб домовитися про припинення бойових дій навколо Мар’їнки. Вони були або недоступні, або не хотіли говорити з місією», – йдеться в доповіді.

Згодом місія отримала лист від Міністерства оборони України, що Збройні Сили України розмістять на контактній лінії важкі озброєння, щоб упоратися з «реальною загрозою», яку становлять бойові дії в Мар’їнці, що розпочалися, за їхніми твердженням, о 6:00.  Згодом українські офіційні особи визнали, що застосовували важкі озброєння.

Нагадаємо, у штабі АТО повідомили, що вранці 3 червня сепаратисти зробили спробу прорватися у районі Донецька, зокрема вони почали масований обстріл позицій сил АТО біля Мар’їнки і Красногорівки, зокрема з важкого озброєння. У Генштабі згодом повідомили, що українські військові для зупинки наступу сепаратистів, попередивши міжнародних партнерів, були змушені застосувати артилерію.

Сепаратисти на своїх сайтах підтверджують бойові дії біля Мар’їнки. Представник угруповання «ДНР» Едуард Басурін заявив, що бойовики не «ведуть наступальних дій, а просто застосовують адекватні заходи проти посилення геноциду народу Донбасу».

Інформаційний Акцент

 

  • ОДЕСА

    ПИВО ЗАКІНЧИЛОСЯ ПІШЛИ НОВУ ТОЧКУ ШУКАТИ ЧЕРЕЗ ЦЕ І ЗАМІТИЛИ