Місія ОБСЄ в Україні не виправдала сподівань
ОБСЄ не підтверджує повного дотримання перемир’я на Донбасі

Організація з безпеки та співпраці в Європі спостерігала не повне дотримання режиму припинення вогню на Донбасі з початку навчального року. Про це заявив заступник голови спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Олександр Хуґ 1 вересня, передає Deutsche Welle.

За його словами, спостерігачі місії чули понад 30 вибухів у районі зруйнованого донецького аеропорту. При цьому невідомо, що це були за вибухи і яка зі сторін несе за це відповідальність. Проте, як зазначив Хуґ, ситуація в зоні конфлікту стала значно спокійнішою, ніж раніше.

Нагадаємо, 26 серпня учасники контактної групи на зустрічі в Мінську висловили намір забезпечити стійке припинення вогню на всій лінії зіткнення на Донбасі до 1 вересня. У перший день осені усі учасники тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі під час відеоконференції підтвердили, що обидві сторони дотримуються режиму припинення вогню.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Франції Франсуа Олланд та Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель повідомили про узяті Путіним усні зобов’язання сприяти з 1 вересня поточного року повному припиненню вогню на Донбасі.

Штаб АТО вранці 2 вересня повідомив, що впродовж 1 вересня бойовики 5 разів порушували перемир’я, а з опівночі до 6 ранку середи вони один раз відкривали вогонь по позиціях українських військових в Опитному – з гранатомета. Штаб АТО констатував, що режим «тиші» зберігався майже повністю.

Читайте: Дончани протестували проти «мовчання й сліпоти» місії ОБСЄ

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ