Крістін Лаґард
Глава МВФ Крістін Лаґард

Прокуратура Франції рекомендує притягнути до суду главу Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард через скандал про надання 339 млн. євро як пакету допомоги магнату Бернару Тапі.

Прокуратура звинувачує її в халатності, і, в разі визнання винною, Лаґард може потрапити до в’язниці на рік.

Зауважимо, що Крістін Лаґард 2008 року була міністром фінансів Франції. Вона прийняла рішення про надання відповідної суми Бернару Тапі, колишньому власнику марсельського футбольного клубу «Олімпік», в рамках врегулювання його судового позову з частково державним банком Credit Lyonnais.

Нагадаємо, Тапі звинувачував керівництво банку в махінаціях при продажі  акцій компанії Adidas, які належали йому. Для цього в 1993 році був створений спеціальний консорціум під керуванням цієї фінустанови.

Після тривалих розглядів в 2007 році Лаґард, будучи міністром економіки і фінансів Франції, розпорядилася передати справу Тапі в арбітраж, щоби прискорити розгляд справи.

І  вже у липні 2008 року суд зобов’язав одну з державних фінансових структур виплатити Тапі відшкодування збитків у 240 мільйонів євро, а також приблизно 100 млн. у вигляді відсотків і 45 мільйонів за моральну шкоду.

Щоправда, у лютому 2015 року від нього зажадали повернути гроші державі.

Тапі в 1997 році потрапив до в’язниці на сім місяців, оскільки  його визнали винним в договірних матчах «Олімпіка».

Читайте: Світова економіка втрачає від корупції 2 трильйона доларів щороку

БЕЗ КОМЕНТАРІВ