Мілош Земан
Мілош Земан

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що на даному етапі розвитку Росія є демократичною державою, передає «КоммерсантЪ».

«Так, Росія вже зараз в основному демократія. Я завжди кажу: порівняйте Сталіна з Брежнєвим. Брежнєв був огидною людиною, але в порівнянні зі Сталіним це був прогрес. Порівняйте Путіна з Брежнєвим – це знову крок до прогресу», – сказав чеський політик. Також Земан підкреслив, що Чехія підтримує пом’якшення санкцій проти РФ.

«…моя думка така: Чехія завжди хотіла, щоб з самого початку санкції були більш м’якими, ніж ті, які були запропоновані. Ми подивимося, яка ситуація складеться на Східній Україні, і на основі цієї інформації ми будемо вирішувати, що далі робити з санкціями», – говорить президент Чехії.

Своєю чергою, у Чехії громадські організації оприлюднили спільну заяву, в якій не погоджуються з позицією глави держави Мілоша Земана щодо війни на Донбасі. Згадана заява з’явилась одразу після візиту Земана до Москви, де він взяв участь у путінському параді Перемоги, пише «Радіо Свобода». У зверненні сказано, що останні висловлювання чеського президента можна сприймати як інформаційну підтримку гібридної війни Путіна.

Минулого року в Україні вибухнула не громадянська війна, як про це говорить Земан, а міжнародний гібридний конфлікт, який спричинила Росія анексією Криму, направленням фахівців і зброї на Донбас і не в останню чергу також провокаційною пропагандою, наголосили автори документа. Їх обурює, що Земан підтримує те, як брешуть російському народові про «громадянську війну» в Україні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ