Віталій Захарченко
Компанії, пов’язані з Захарченком, й досі мають дозволи на видобуток дорогоцінних металів в Україні

Компанії, пов’язані з колишнім міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком, й досі мають три з семи спецдозволів на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів. Про це на своїй сторінці у Facebook написала журналістка Deutsche Welle Катерина Каплюк.

За її словами, зараз в Україні видано лише 7 спецдозволів на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів. «Три дозволи, дія яких призупинена, але вони ще не скасовані, належать пов’язаним із Захарченком компаніям», – підкреслює журналістка. Два дозволи на Мужіївське та Берегівське родовища отримала раніше «Карпатська рудна компанія». Третій дозвіл – на вивчення Квасівського рудного поля – було видано «Західній геолого-розвідувальній компанії». Її директором і одним із кінцевих власників є Валерій Бредихін – партнер Віталія Захарченка, якого також називають правою рукою екс-міністра.

Квасівське рудне поле є найменш вивчених у Берегівському рудному районі і промисловий видобуток там не проводиться. Відомо, що перспективною для робіт є площа до 2,5 кв. км. ТОВ «Західна геолого-розвідувальна компанія» отримала спеціальний дозвіл на користування надрами у 2012 році, термін дії – до 16 березня 2017 року. У березні 2014 року, співробітниками СБУ була проведена позапланова перевірка компанії, в ході якої були виявлені порушення умов користування надрами, йдеться у відповіді Держслужби геології та надр України на запит журналістки.

У документі зазначається, що Держгеонадрами України 16 жовтня 2014 року подано позовну заяву до Закарпатського окружного адміністративного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами «Західній геолого-розвідувальної компанії», але станом на 28 вересня 2015 року рішення Закарпатського окружного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами не ухвалено. Наразі спеціальний дозвіл на користування надрами призупинено, але він досі перебуває у «Західної геолого-розвідувальної компанії». Крапку в цій справі може поставити наступне засідання суду, яке відбудеться наприкінці листопада, повідомляє Каплюк.

Згідно із відповіддю на запит так само стало відомо, що ТОВ «Західна геолого-розвідувальна компанія» подала до Держгеонадр України заяву з доданими до неї документами щодо переоформлення спеціального дозволу на користування надрами. Як йдеться у відповіді, «у разі надходження заяви з відповідним пакетом документів у повному обсязі Держгеонадра України розглянуть її відповідно до вимог чинного законодавства». Згідно з даними ЄДР, на даний момент «Західною геолого-розвідувальною компанією» володіє Валерій Бредихін.

Віталій Захарченко та Бредихін є співвласниками торгових марок «Трибушани» і «CarboKarp», які займаються продукцією з мармурової крихти. Крім того, разом з дружиною глави МВС – Людмилою Захарченко – Бредихін був партнером у фірмах «Линкруст» і «Гірничорудні технології».

Як відомо, наприкінці лютого 2014 року Генпрокуратура України вимагала від МВС і Служби безпеки України протягом 10 днів затримати Віталія Захарченка, який звинувачується в масових вбивствах мітингувальників майдану. Євросоюз, США і Канада включили Захарченко в списки високопоставлених українських чиновників, проти яких були введені фінансові санкції. Захарченко входив до команди найближчих людей екс-президента Януковича, яку називають «сім’єю». Захарченко має тісні зв’язки з сином Януковича – Олександром.

Читайте: Одіозний екс-міністр Захарченко влаштувався в Держдумі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ