Депутат Київради Вадим Столар очолив київський міський штаб «Блоку Петра Порошенка-Солідарність»
Депутат Київради Вадим Столар очолив київський міський штаб «Блоку Петра Порошенка-Солідарність»

Депутат Київради Вадим Столар очолив київський міський штаб «Блоку Петра Порошенка-Солідарність». Про це Українській правді стало відомо з джерел, близьких до мера Києва Віталія Кличка.

«Кандидатуру Столара погоджено. Він займатиметься мажоритарниками, партією та Віталієм Кличком, як кандидатом в мери Києва. Офіційно ж штаб очолить Олег Гаряга (голова Шевченківської райорганізації УДАРу – ред.) але він буде «весільним генералом». Реально керуватиме Столар», – каже джерело. До того ж, Столар виступає одним із переговорників щодо злиття між «БПП» і «УДАРом» напередодні місцевих виборів.

Як відомо, наприкінці липня київську організацію партії «УДАР Віталія Кличка» очолив голова Шевченківської адміністрації Києва Олег Гаряга.

Нагадаємо, у 2006 році Вадим Столар пройшов до Київської облради за списком «Нашої України». У 2010 році став нардепом від Партії регіонів, однак у серпні 2012-го вийшов з партії. З 2014 року є депутатом Київради, позафракційний.

Вадим Столар відомий як бізнес-партнер Ваґіфа Алієва, разом вони зводили поряд зі станцією метро «Театральна» офісний центр, який під тиском киян віддали під Музей Києва. Окрім того, родина Столара причетна до скандальної забудови на Микітській Слобідці. Його мати була співвласницею, а батько – директором фірми «Майк», на яку виводилася земля під вказане будівництво.

Також, за даними «Наших грошей», Столара пов’язують з будівельною аферою «Еліта-Центру»: в середині 2000-х він був співвласником ТОВ «Еліта-Будінвест», через ТОВ «Марс-1» частку в цій компанії мали Інна Майструк та Олександр Волконський, якого вважають організатором афери «Еліта-Центру».

У цей же період, у 2004-2006 роках, згідно з даними кримінальної справи обидві фірми – «Еліта-Будінвест» і «Марс-1» – входили в групу компаній, які шляхом фіктивних договорів на інвестування в житлове будівництво заволоділи коштами понад півтори тисячі громадян на суму 382 млн грн.

За інформацією руху «Чесно», Столар з червня 2014 року по березень 2015 року пропустив 23% засідань Київради. За законом «Про статус депутатів місцевих рад», пропуск понад 50% пленарних засідань протягом року є підставою для відкликання мандату.

Нагадаємо, за інформацією заступника голови парламентської фракції «Блок Порошенко» Ігоря Кононенка, партії «УДАР» та «Блок Петра Порошенка» ухвалили рішення спільно брати участь у запланованих на 26 жовтня місцевих виборах.

Читайте: Кличко проговорився: «Я не є владою Києва» (відео)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ