Польща-НАТО
У Польщі створюють центр вдосконалення контррозвідки країн НАТО

Невдовзі у Польщі розпочнуться спільні навчання офіцерів контррозвідки країн НАТО. Про це повідомив віце-міністр оборони Польщі Роберт Купецький, передає Polskie Radio.

Від імені Міністерства національної оборони Польщі він підписав угоду про створення Центру удосконалення контррозвідки. Центр буде розташований у Кракові, частина об’єктів – в словацькому місті Лешт. Згідно з договором, Польща і Словаччина беруть на себе всі організаційні роботи. За словами польського віце-міністра оборони, першим директором центру буде поляк, офіцер Служби військової контррозвідки.

Віце-міністр підкреслив, що створення центру – це більше, ніж «черговий, 24-й центр удосконалення. Це додавання нових союзницьких можливостей до тих, які вже є, в умовах загрози зі сходу і півдня. Це реальний внесок Польщі, Словаччини і держав, які беруть участь у створенні центру, у розробку нової якості», – зазначив він. За його словами, центр організовуватиме спільні навчання для збройних сил держав-членів НАТО, а крім того, займеться вдосконаленням загальної доктрини контррозвідок цих країн. «Я очікую, що до кінця цього року з’являться перші офіцери НАТО. Ми передбачаємо, що розшириться також група держав, які беруть участь у роботі центру», – зазначив Купецький.

Роботу центру підтримуватимуть представники Хорватії, Чехії, Литви, Німеччини, Румунії, Словенії, Угорщині та Італії. Раніше Угорщина погодилася відкрити командний центр НАТО на своїй території.

Читайте: Шість штабів НАТО охоронятимуть спокій Східної Європи

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ