«Сирійський Курдистан»
У Москві може відкритися представництво «Сирійського Курдистану»

У Росії найближчим часом може відкритися офіційне представництво «Сирійського Курдистану». Про це пише російське видання Коммерсантъ.

За задумами курдів, це могло би зміцнити співпрацю між Москвою та курдською автономією на півночі Сирії. За інформацією видання, зараз сторони займаються врегулюванням формальностей. Знайомий із ситуацією представник курдської сторони розповів, що реалізувати цей задум раніше не вдавалося «через деякі технічні проблеми», при цьому, стверджує він, «жодних перешкод з російського боку не було».

Це питання обговорюватимуть у російському МЗС за участю керівництва провідної курдської партії «Демократичний союз» вже 21 жовтня. Цей крок передбачувано викличе жорстку реакцію керівництва Туреччини, де Робітничу партію Курдистану офіційно оголошено терористичною організацією.

Читайте: Ердоґан знайшов важелі впливу на Путіна – газ та будівництво АЕС

Нагадаємо, 30 вересня Росія завдала першого авіаудару в Сирії – однак не по ісламістах, а по опозиціонерах. Цього ж дня, невдовзі перед початком бомбардування, верхня палата російського парламенту дала Президенту Владіміру Путіну офіційну згоду на використання російських збройних сил у Сирії. За таке рішення Рада федерації РФ проголосувала одноголосно. За офіційними російськими даними, це питання було поставлено на розгляд після запиту президента Сирії Башара Асада про військову допомогу в боротьбі з «Ісламською державою».

Західні офіційні особи одразу ж після здійснення ВПС РФ перших авіаударів у Сирії звинуватили Росію в тому, що вона бомбить не так позиції ІД, як декларується, а насправді прицільно – місця дислокації сирійської опозиції, підтримуваної Сполученими Штатами. У МЗС РФ негайно назвали такі повідомлення «інформаційною війною», проте прес-секретар Президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що дії Росії в Сирії спрямовані не лише проти ІД, а й проти «інших терористичних та екстремістських груп». Тим самим Пєсков ясно дав зрозуміти, що під «терористами» в Москві мають на увазі і опозицію, яка воює проти Асада.

Уряди Франції, Німеччини, Катару, Саудівської Аравії, Туреччини та США закликають Росію зупинити авіаудари по позиціях сирійської опозиції.

Читайте:  Західні ЗМІ: «Пожежник або палій Путін у Сирії?»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ