Земля
Документ підписали представники 170 країн

Паризьку кліматичну угоду підписали у Нью-Йорку представники щонайменше 170 країн, зокрема й України. Урочисту церемонію приурочили до міжнародного Дня Землі, який відзначають 22 квітня, передає 5 канал.

Першим свій підпис поставив президент Франції Франсуа Олланд. Саме його країна торік у грудні приймала учасників кліматичного саміту.

Угоду щодо боротьби зі змінами клімату узгодили 12 грудня після багаторічних дискусій. Ще до початку саміту більшість країн визначилися з заходами, які можуть вжити для поліпшення ситуації з кліматом.

Документ, який має стати альтернативою Кіотському протоколу, передбачає зменшення викидів парникових газів до атмосфери з 2020 року та боротьбу з глобальним потеплінням.

Учасники угоди зобов’язалися не дати атмосфері потеплішати до 2100 року більш ніж на 2 градуси за Цельсієм.

Нагадаємо, Кіотський протокол – міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Протокол зобов’язував розвинуті країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у 2008–2012 роках до рівня 1990 року.

Документ підписала та ратифікувала 191 країна, зокрема більшість промислово розвинутих країн, окрім США, які підписали, але не ратифікували угоду.

Ним було узгоджено, що країни-учасниці зобов’язані зменшити середньорічні обсяги викидів парникових газів в період 2008–2012 рр. в середньому на 5,2% (у порівнянні з 1990 р.). Окреме зобов’язання щодо їх зниження взяли Японія – на 6%, США – на 7% та ЄС – на 8%.

У межах ЄС на окремі країни були накладені різні обмеження. Зокрема, в червні 1998 року міністри навколишнього середовища країн ЄС зобов’язали Австрію зменшити їх викиди на 13% (для порівняння: північні країни ЄС зобов’язалися досягти максимального зниження на 28%).

Читайте: The Washington Post: через заміну одного слова глобальна угода щодо клімату мало не зірвалася

БЕЗ КОМЕНТАРІВ