Бійка
Більшість хуліганів визначили, як співробітників силових структур Росії

Уряд Великої Британії підозрює, що бійки за участі російських хуліганів на Євро-2016 були санкціоновані Кремлем і розслідує зв’язок між їхніми діями із режимом Владіміра Путіна. Про це пише The Guardian.

Видання називає очевидним факт, що значна кількість тих, хто брав участь у добре скоординованих нападах на англійських та інших уболівальників у Марселі і Ліллі, були визначені як співробітники силових структур Росії.

Припущення експертів полягає в тому, що санкціоноване Путіним хуліганство є продовженням того, що було описано як кампанія російської«гібридної війни». Ця тактика використовується для демонстрації «російської сили» і одночасно для підтримки всередині країни ідеї того, що решта світу налаштовані проти Росії.

Зазначається, що після бійки в Марселі фейкові акаунти в Twitter поширювали точку зору, ніби російських уболівальників спровокували, а один із російських депутатів написав у Twitter: «Молодці хлопці, так тримати!».

Посилаючись на джерело, газета пише, що сторінки в соціальних мережах тих, хто був задіяний у заворушеннях, були ретельно перевірені.

Головний помічник констебля поліції Британії, що спеціалізується на футбольних хуліганах, заявив, що ці напади є найсерйознішими і найскоординованішими з тих, що він бачив за останні 10 років.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Російський футбольний союз оштрафували на 150 тисяч євро через безлади на матчі «Євро-2016» Англія – Росія. Окрім того, збірна Росії умовно дискваліфікована до кінця чемпіонату.

Як відомо, 11 червня російські вболівальники прорвалися на трибуну фанатів збірної Англії після закінчення матчу чемпіонату Європи у Марселі.

Зазначимо, що трьох російських хуліганів, звинувачених в участі у заворушеннях в Марселі 11 червня, засудили на строк від 1 до 2 років в’язниці.

У п’ятницю, 17 червня,  на Петербурзькому міжнародному економічному форумі президент Росії Путін посміявся, відповідаючи на питання про заворушення під час Чемпіонату Євро-2016 у Франції, назвавши їх «неподобством».

Читайте: Помер англієць, постраждалий під час бійки з російськими фанатами

БЕЗ КОМЕНТАРІВ