neli-krus
Крус працює радником Bank of America і компанії Uber

Офшорний скандал у Європі триває. Як з’ясувалося, колишній єврокомісар із Нідерландів Нелі Крус протягом терміну своїх повноважень була директоркою офшорної фірми на Багамах, повідомляє Süddeutsche Zeitung.

Згідно з документами, які є в розпорядженні редакції Крус, якій зараз 75 років, з 2000 по 2009 рік значиться директором офшорної компанії Mint Holdings Limited. При цьому з 2004 по 2010 роки вона обіймала посаду єврокомісара з питань конкуренції, відтак до 2014 року відповідала за питання цифрових технологій.

Членам Єврокомісії заборонено одночасно займатися іншою професійною діяльністю незалежно від того, чи приносить вона дохід. Таким чином, Нелі Крус порушила кодекс поведінки Єврокомісії.

Видання зазначає, що має в своєму розпорядженні 38 гігабайт інформації. Це – внутрішні документи реєстратора компаній на Багамах. Вони розкривають деталі 175 тисяч офшорних компаній і фондів, які були створені 1990-2016 рр.

Нині Крус працює радником Bank of America і компанії Uber.

Вона відповіла на оприлюднену інформацію через свого адвоката: «Моя клієнтка згодна з тим, що формально вона повинна була повідомити про це керівництво… Пані Крус проінформує голову Єврокомісії про цю помилку і нестиме повну відповідальність».

Адвокат також повідомив, що Крус не отримувала грошей за свою посаду у фірмі, не брала участі в угоді з «Enron» і не володіла акціями компанії. Більш того, за словами адвоката, компанія формально так і не почала працювати, оскільки не було засідання правління і в 2002 році вона була ліквідована.

У ЗМІ також спливли прізвища низки високопоставлених політиків, зокрема колумбійського екс-міністра гірничодобувної промисловості, міністра фінансів Канади, колишнього прем’єра Катару, віце-президента Анґоли і міністра внутрішніх справ Великої Британії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ