Олег Тягнибок
Лідер «Свободи» Олег Тягнибок

Офшорний скандал, в якому фігурують українські високопосадовці на чолі з Президентом Петром Порошенком, навряд чи призведе до гучних відставок, адже несплата податків в Україні законодавчо не карається. Таку думку висловив у своєму блозі лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок.

«Українська влада на чолі з Президентом тримає свої капітали в офшорах. Так звучить головна новина останньої інформаційної доби. Глядачі запасаються попкорном і з нетерпінням очікують продовження історії, наївно сподіваючись на гучні відставки та подальші викриття. А дарма. Цього не буде. Бо виводити в офшори капітали в Україні – на жаль, не кримінал. Так, уникати сплати податків в країні, яка воює, – неправильно, так, це аморально. Але законодавчо не карається! Хоча Кримінальний кодекс і передбачає відповідальність за декларування завідомо недостовірної інформації (ст. 366-1 ККУ). Реально ж покарання виглядає так: короткочасні іміджеві втрати, невелике падіння рейтингу, яке швидко надолужать під час виборів, заваливши країну рекламою за ті ж таки офшорні кошти. Ось, на жаль, і все», – написав лідер «свободівців».

Також Тягнибок наголосив, що, за даними з відкритих джерел, за 10 років (2004-2013) з України за кордон вивели понад 116 млрд. доларів. «Скільки ми там у США і МВФ нині благаємо позичити – 4 мільярди? В обмін на фактично зовнішнє керування країною, на постійне підвищення тарифів, продаж землі і стратегічних підприємств?».

При цьому, на думку лідера «Свободи», гарантом безкарного грабунку країни був і є український парламент, адже більшість у ньому «завжди складали не слуги народу, а служки олігархів». Саме вони блокують будь-які законопроекти про кримінальну відповідальність за виведення капіталів у офшори та механізми їхнього повернення в Україну.

Тягнибок нагадав, що 11 січня 2013 року разом націоналісти зареєстрували проект закону N1248 «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування».

Згідно з цим законопроектом, у тримісячний термін власники офшорів зобов’язані перереєструвати свої підприємства в Україні. Виведені раніше кошти повертаються за наступним принципом: 50% – сплачують до державного бюджету, 50% – інвестують у підприємства всередині країни.

Тягнибок наголосив, що після перемоги Революцій гідності парламентарі навідріз відмовилися ставити цей проект на голосування. Саме це, за його словами, змусило «Свободу» в липні 2014-го вийти з коаліції і запустити процес дострокових парламентських виборів.

Також лідер «свободівців» висловив думку, що парламент має зібратися на позачергове засідання, щоби проголосувати чотири законопроекти:

1) Про повернення капіталів з офшорів та про розірвання угоди з Республікою Кіпр про уникнення подвійного оподаткування;

2) Про імпічмент Президента;

3) Про кримінальну відповідальність за подвійне громадянство;

4) Про тимчасові слідчі комісії Верховної Ради України.

«Не можете цього зробити, то проголосуйте новий закон про вибори. Відмовтеся від змішаної пропорційно-мажоритарної виборчої системи Януковича та запровадьте пропорційну систему з відкритими списками. І йдіть геть! Дайте змогу українцям у передбачений Конституцією спосіб виправити цю системну помилку й обрати тих, хто їхню волю виконуватиме. Бо інакше вас із будівлі парламенту просто виметуть», резюмував Тягнибок.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як відомі й впливові люди використовують офшори для того, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Читайте: Оборудки Гонтарєвої засвітились у «справі панамських офшорів»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ