Снимок экрана 2016-04-11 в 09.57.34
На Мальті опозиція вимагає відставки прем’єра

Столицю Мальти сколихнули акції протесту. Мітингувальники вимагають відставки прем’єр-міністра країни через викриття у «панамських паперах» двох його однопартійців, передає Укрінформ.

Кілька тисяч людей 10 квітня зібралися на центральній площі Валетти. Організований опозицією біля офісу лідера країни мітинг не викликав жодної реакції з боку офіційної влади.

«Ганьба вам! Ви осоромили Мальту та втратили моральне право на владу. Як може прем’єр-міністр захищати фінансовий сектор Мальти у ЄС, коли його колеги-міністри мають секретні компанії у Панамі?», – наголосив лідер опозиції Симон Бусутіл.

Минулого тижня парламентська опозиція зареєструвала законопроект про висловлення недовіри уряду Мальти. Опозиційна Націоналістична партія вимагає відставки міністра охорони здоров’я та енергетики Конрада Міцці та керівника офісу прем’єр-міністра Кейта Шембрі.

«Панамські папери» виявили наявність у Міцці компанії в Панамі та трастового фонду у Новій Зеландії, а у Шембрі – компанії та фонду на Панамі. Обидва чиновники відкидають обвинувачення у незаконній діяльності.

Снимок экрана 2016-04-11 в 09.57.43Снимок экрана 2016-04-11 в 09.57.51Опозиція неодноразово критикувала Міцці, який займався найбільшими державними контрактами, зокрема, із частковою приватизацією сфери медичних послуг, компанії-постачальника енергії Enemalta та нафтової угоди з Азербайджаном.

Читайте: Через «офшорний скандал» над президентом Аргентини нависла загроза відставки

Нагадаємо, десятки ЗМІ по всьому світу оприлюднили матеріали про власників великих офшорів, ґрунтуючись на даних «Панамського архіву» – збірки документів про офшорні схеми маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca. В скандальних документах фігурують десятки колишніх і нинішніх лідерів держав, політиків та багатих і впливових бізнесменів.

У самій Mossack Fonseca «злив» архіву назвали «кримінальним злочином», а прокуратура Панами наразі проводить власне розслідування і обіцяє «нульову толерантність» порушникам.

Читайте: В Ісландії після «офшорного скандалу» призначили нового прем’єра

БЕЗ КОМЕНТАРІВ