mossack fonseca
Влада Панами отримала доступ до «віртуальних серверів» Mossack Fonseca

В штаб-квартирі юридичної фірми Mossack Fonseca, що опинилася в центрі гучного офшорного скандалу, завершився обшук. Слідчі дії тривали 27 годин, пише Newsru.com.

Правоохоронці вилучили десятки електронних документів. Зокрема, слідчі отримали доступ до 100 «віртуальних серверів» і кількох фізичних, на яких містяться архіви компанії. Про це повідомив представник прокуратури Хав’єр Карабальйо. Тепер слідство вивчатиме отримані матеріали.

Разом з тим нікого зі співробітників офісу не затримали. Рахунки компанії не заморожені, уточнив представник прокуратури.

«На даний момент у нас немає переконливих доказів, які дозволили б ухвалити будь-яке рішення», – пояснив він.

У Mossack Fonseca стверджують, що компанія не порушувала законів.

«Як ми завжди робили впродовж майже 40 років, протягом яких ми ведемо бізнес, ми висловлюємо готовність, бажання і намір знову співпрацювати з владою в її останньому за часом розслідуванні, щоби довести цю ситуацію до завершення», – йдеться в офіційній заяві компанії.

Нагадаємо, десятки ЗМІ по всьому світу оприлюднили матеріали про власників великих офшорів, ґрунтуючись на даних «панамського архіву» – збірки документів про офшорні схеми фірми з Панами Mossack Fonseca. В скандальних документах фігурують десятки колишніх і нинішніх лідерів держав, політиків та багатих і впливових бізнесменів.

У самій Mossack Fonseca «злив» архіву назвали «кримінальним злочином», а прокуратура Панами наразі проводить власне розслідування і обіцяє «нульову толерантність» порушникам.

Президент Панами Хуан Карлос Варела відмовився вважати скандал з офшорними компаніями, так званий «панамагейт», проблемою лише його країни і закликав держави, що входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), до діалогу.

Читате: Австрійські журналісти знайшли достовірні докази відмивання коштів Порошенком

БЕЗ КОМЕНТАРІВ