Берлінале
Гран-прі журі отримав боснієць Даніс Танович за соціальну драму «Смерть у Сараєво»

У Німеччині оголосили переможців 66-го кінофестивалю Берлінале. Гран-прі журі отримав боснієць Даніс Танович за соціальну драму «Смерть у Сараєво», пише ТСН.

«Золотого ведмедя» отримав італійський режисер Джанфранко Розі за стрічку «Вогонь в морі», яка оповідає про біженців з Африки, які рятуються в Європі.

«Срібний ведмідь» дістався філіппінцю Лаву Діасу за 8-годинний фільм «Колискова скорботної таємниці» – поетичну сторінку історії Філіппін кінця 19 століття.

«Срібний ведмідь» за найкращу режисуру присуджено Міа Хансен Лов за фільм «Майбутнє» з Ізабель Юппер у головній ролі.

Найращим актором журі визнало тунісця Мажида Мастуро за головну роль у картині Мохаммеда Бен Аттиа «Хеді», найкращою актрисою – датчанка Тирне Дірхольм за роль у фільмі Томаса Вінтерберґа «Комуна».

Фільм польського режисера Томаша Василевського «Сполучені штати любові» отримав приз за найкращий сценарій. Найращим дебютом оголошено фільм «Хеді».

Нагадаємо, минулого тижня на Берлінале презентували документальний фільм «Mariupolis» про нелегке життя українців у прифронтовому Маріуполі. Тут є унікальні зйомки не тільки Маріуполя, а й Широкиного, Сартани та інших навколишніх селищ.

Головний режисер фільму – Мантос Кведаревічус. Це вже друга його кінострічка. Сам режисер розповів, що головний меседж фільму такий: «Любов все переможе, навіть війну».

Читайте: Клуні-режисер зніме зірковий фільм

БЕЗ КОМЕНТАРІВ