Одеса кінофестиваль
За головний трофей змагалися12 стрічок

Найкращим українським повнометражним фільмом на VII Одеському міжнародному кінофестивалі визнано стрічку режисера Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці». Він отримав грошовий приз у 50 тис. грн, передає Корреспондент.

Ґран-прі фестивалю «Золотий Дюк», який вручають за підсумками глядацького голосування, дістався фільму «Той, хто горить, горить, горить» англійського режисера Чанії Баттон. Це історія про те, як дві близькі подруги їдуть з Лондона, щоб виконати останнє прохання свого померлого від раку друга – розвіяти його прах у чотирьох дорогих його серцю місцях.

Друге місце глядачі віддали «Привіту з Фукусіми» німецького режисера Доріс Деррі. Третє місце посіла вітчизняна стрічка «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка. Історія про українську жінку, яка вирушила до Італії, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім’ю в Україні. Поки вона працює, її сім’я поступово розвалюється. Фільм можна буде побачити в кінотеатрах вже цієї осені.

Головний приз міжнародного конкурсу – Дюк за найкращий ігровий фільм і 5 тис. євро журі присудило стрічці «Незаконні» румунського режисера Адріана Сітару за експериментальність.

Ще один спеціальний диплом отримала грецька драма «Засмага» режисера Арґіриса Пападимитропулоса. Фільм про стосунки 42-річного лікаря-холостяка, який працює в курортному містечку, з юною пацієнткою.

Найкращим режисером ОМКФ визнав бельгійця Ксавьє Серона за трагікомедію, що переходить у фарс, «Смерть від смерті».

Найкращою акторською роботою став дует Каорі Момої і Розалі Томасс у фільмі «Привіт із Фукусіми».

У новому для конкурсі фестивалю європейських документальних фільмів спеціальним призом журі відзначило картину Зої Радкевич «Мій друг Борис Нємцов».

Акторського Дюка і 25 тис. грн. отримав Мирослав Слабошпицький, який зіграв Дмитра Ульянова в стрічці «Моя бабуся Фанні Каплан».

Читайте: Наймініатюрніший кінотеатр відкрили у Норвегії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ