Оголошено переможців Одеського кінофестивалю (відео)

Одеса кінофестиваль
За головний трофей змагалися12 стрічок

Найкращим українським повнометражним фільмом на VII Одеському міжнародному кінофестивалі визнано стрічку режисера Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці». Він отримав грошовий приз у 50 тис. грн, передає Корреспондент.

Ґран-прі фестивалю «Золотий Дюк», який вручають за підсумками глядацького голосування, дістався фільму «Той, хто горить, горить, горить» англійського режисера Чанії Баттон. Це історія про те, як дві близькі подруги їдуть з Лондона, щоб виконати останнє прохання свого померлого від раку друга – розвіяти його прах у чотирьох дорогих його серцю місцях.

Друге місце глядачі віддали «Привіту з Фукусіми» німецького режисера Доріс Деррі. Третє місце посіла вітчизняна стрічка «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка. Історія про українську жінку, яка вирушила до Італії, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім’ю в Україні. Поки вона працює, її сім’я поступово розвалюється. Фільм можна буде побачити в кінотеатрах вже цієї осені.

Головний приз міжнародного конкурсу – Дюк за найкращий ігровий фільм і 5 тис. євро журі присудило стрічці «Незаконні» румунського режисера Адріана Сітару за експериментальність.

Ще один спеціальний диплом отримала грецька драма «Засмага» режисера Арґіриса Пападимитропулоса. Фільм про стосунки 42-річного лікаря-холостяка, який працює в курортному містечку, з юною пацієнткою.

Найкращим режисером ОМКФ визнав бельгійця Ксавьє Серона за трагікомедію, що переходить у фарс, «Смерть від смерті».

Найкращою акторською роботою став дует Каорі Момої і Розалі Томасс у фільмі «Привіт із Фукусіми».

У новому для конкурсі фестивалю європейських документальних фільмів спеціальним призом журі відзначило картину Зої Радкевич «Мій друг Борис Нємцов».

Акторського Дюка і 25 тис. грн. отримав Мирослав Слабошпицький, який зіграв Дмитра Ульянова в стрічці «Моя бабуся Фанні Каплан».

Читайте: Наймініатюрніший кінотеатр відкрили у Норвегії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ