Михайло Охендовський
Охендовський не хоче звільнятися з ЦВК

Юрія Вілкула правомірно оголошено Криворізьким міським головою, а нинішній конфлікт є винятково політичним. Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський, передає NEWSru.com.

«Юридичних проблем, пов’язаних з результатами виборів у Кривому Розі, немає на цей час жодних, оскільки, з одного боку, правомірно було встановлено результати виборів Криворізькою міською виборчою комісією, з іншого боку, правомірність дій виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів була згодом підтверджена рішеннями судів, які набрали законної сили, є остаточними і не підлягають оскарженню», – сказав Охендовський. Водночас він переконаний, що нинішній конфлікт у місті зумовлений винятково політичними мотивами. «Колись переможений знайде в собі сили привітати переможця, як це традиційно робиться в країнах розвиненої демократії», – додав голова ЦВК.

Також Охендовський заявив, що хотів би продовжувати працювати в ЦВК і після зміни її складу. Водночас Голова ЦВК висловив сподівання, що парламент найближчим часом таки ухвалить рішення про зміну 12 із 15 членів Комісії, семирічний термін повноважень яких уже скінчився, але які продовжують виконувати свої повноваження згідно з вимогами законодавства. «Я хотів би, щоби Верховна Рада вже найближчим часом, не відкладаючи це в довгу шухляду, ухвалила рішення щодо припинення повноважень тих 12 членів Центральної виборчої комісії, строк повноважень яких завершився ще 1 червня 2014 року», – зазначив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Криворізький міськвиборчком оголосив кандидата від «Опозиційного блоку», чинного мера Юрія Вілкула переможцем другого туру виборів міського голови. За результатами підрахунку голосів Вілкул набрав 49%, Милобог – близько 48%. Розрив між кандидатами становить всього 752 голоси (демократичні сили вважають, що штаб Вілкула «накрутив» їх саме на спецдільницях). 18 листопада на засіданні Криворізької міськради Вілкулу вручили посвідчення мера.

Водночас у Кривому Розі почалися масові акції протесту, на яких люди вимагали визнати вибори недійсними. У МВС відкрили кримінальне провадження за фактом фальсифікацій на виборах у Кривому Розі, штаб Вілкула також звинувачували у поширенні передвиборчої «чорнухи».

Тим часом у парламенті підготували законопроект про призначення позачергових перегонів у Кривому Розі, які можуть відбутися 27 березня 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ