Оксана Забужко, письменниця
Оксана Забужко, письменниця

— Плохо работают! —сказав сміючись під час нашої останньої зустрічі Ігор Померанцев (який у 1979 р. мусив утікати од КГБ на Захід), коли ми заговорили про «гібридну війну». — Плохо, в мое время работали лучше. )))

Це перше, що спало на думку в зв’язку з позавчорашнім інцидентом: «ну тупыыые» (с), як же можна так палитись? Який же «український патріот» (та просто, «психологічний українець») стане влаштовувати погроми — в День національної жалоби?!

А штука вся в тім, що для чекістів-сценаристів наша жалоба ніколи реальною не була. І два роки тому вони з цим самим сценарієм «контрольованого хаосу» на тім і погоріли («и кажинный раз на ефтом самом месте»!). Саме тут — головна слабість ворога: проти нас грають люди з дуже обмеженим спектром почуттів (емоційно тупі) — властиво, соціопати. І коли їм треба маніпулювати нашими масовими почуттями, вони щоразу опиняються в позиції іноземців, які «не знають мови» (дурня з рос. казки, який кричить «Таскать вам не перетаскать» на вид похоронної процесії), — і тицяють не на ті кнопки.

Тільки по цьому одному — без всякої додаткової інформації — їхні «пальчики» можна розпізнати за кривлянням кожної їхньої української кукли: чужі!.. З іншого емоційного спектра.

Саме тому на питання, «як жити», я п’ять років в усіх аудиторіях (віднедавна і в європейських) повторюю, як мантру: вимкніть телевізор, побільше бувайте на природі, побільше дивіться на небо, побільше спілкуйтеся з дітьми, читайте хороші книжки й слухайте хорошу музику…

Це найпростіший «стратегічний» рецепт, як зберегти здорову чутливість — і не дати їм себе ЕМОЦІЙНО ЗАВЕРБУВАТИ.

І ще, як лишатися душевно живим — а значить, щасливим. Навіть перед лицем смерти. Навіть на війні.

Храни нас, Небесна Сотне, — ви були першими. І поки ми, емоційно, не зрадимо своїх мертвих — нас не перемогти.

Джерело: Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ